Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Almiros - ostrov Korfu

Almiros

Malé přímořské letovisko Almiros leží v severní části řeckého ostrova Korfu, cca 45 km severně od hlavního města.

Korfu, Almiros na mapě Google maps

Almiros je klidná vesnička, obklopená krásnou přírodou a zelení. K ubytování tu turistům slouží několik hotelů a menších apartmánů, které jsou často vsazeny do nádherných rozkvetlých zahrad. Obecně tyto ubytovací jednotky disponují menší turistickou vybaveností, některé hotely ale mají i vlastní bazén. Lákadlem pro návštěvníky je zdejší písčito-oblázková pláž. Pláž Almiros je krásná a dlouhá, přitom ale poměrně tichá pláž, s pozvolným vstupem do vody.

Ve skutečnosti se jedná o okrajovou část turisticky velmi oblíbeného a rušného letoviska Acharavi, které je odtud vzdáleno jen asi 2,5 km. Středisko Acharavi nabízí turistům vše, na co si jen vzpomenou - moderní a vybavené hotely, promenádu s množstvím restaurací, barů a obchodů, nádhernou pláž i například velký vodní park. Za většími nákupy nebo živější zábavou tak klienti hotelů z oblasti Almiros vyrážejí právě sem.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Spiridon, Agios Stefanos Acharavi (sever), Acharavi, Roda

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám