Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Agios Spiridon

Agios Spiridon - ostrov Korfu

Agios Spiridon

Malé přímořské letovisko Agios Spiridon leží v nejsevernějším cípu řeckého ostrova Korfu, cca 42 km severně od hlavního města. Nejedná se o typické turistické středisko, neboť na začátku tu nestála žádná vesnice, ale bývala zde pouze neobydlená pláž.

Korfu, Agios Spiridon na mapě Google maps

Malé letovisko bylo pojmenováno podle malého kostelíka Agios Spyridon. Díky svému klidnému zázemí, které sem mnozí přijíždí vyhledávat a prožívat, získalo ale v posledních letech na věhlasu. V okolí je také několik apartmánů k pronájmu.

Nachází se zde malebná písčitá pláž Agios Spiridon se sprchou a s několika lehátky pod slunečníky, které náleží k místnímu baru a taverně, kde servírují skvělá tradiční řecká a také mezinárodní jídla. Voda vyniká svoji čistotou a přístup do moře je snadný. K dispozici je tu turistům i malý obchod se spotřebitelským zbožím, ve kterém mají vše potřebné od potravin až po suvenýry a šnorchlovací potřeby.

Na okraji letoviska vzniklo uměle vytvořené, moderní barové městečko s malým zábavním parkem, tvořené společnostmi Pyramid a Ammus. Můžete tu využít i možnost zaparkovat svůj karavan. I zde naleznete malou písčitou pláž s několika lehátky a slunečníky. Celému letovisku dominuje velký resort a hotel Mare Blue. Kromě ubytování se zde dá kupříkladu vypůjčit auto nebo motorka a zkoumat blízké, ale i vzdálenější okolí. Kdo si chce od řízení spíše odpočinout, určitě ocení vyjíždky a větší výlety lodí, dostupné u cestovních kanceláří sídlících v resortu Mare Blue.

Kdo má rád pěší výlety, může se projít chráněnou oblastí mokřad, které se tu tvoří.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Stefanos Acharavi (sever), Acharavi, Almiros, Apraos, Kassiopi, Roda

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám