Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Agios Ioannis Peristeron

Agios Ioannis Peristeron - ostrov Korfu

Agios Ioannis Peristeron

Malé, klidné přímořské letovisko Agios Ioannis Peristeron leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, cca 18 km jižně od hlavního města.

Korfu, Agios Ioannis Peristeron na mapě Google maps

Městečko se rozkládá podél silnice a jinak ho obklopuje zelená krajina s vinicemi a olivovými háji. Přiléhá k němu hezká oblázková pláž, která je na několika místech vybavená lehátky a slunečníky (většinou patří k místním tavernám). Kromě koupání v křišťálově čisté vodě mohou návštěvníci pláže vyzkoušet i nějaký zajímavý vodní sport.

Letovisku dominuje několik hotelových komplexů (Marbella, Corfu Senses, Primasol Louis, Helios ad.), které svým zákazníkům poskytují maximální komfort a pohodlí. Stojí tu také menší i větší apartmány, rovněž velmi pěkné a moderní. Samozřejmostí jsou obchody s různorodým zbožím a bankomat.

Většina turistického ruchu se soustředí do větších letovisek, a tak tu najdete spíše klid a pohodu. Budete-li chtít zamířit do většího a živého střediska, například za nočním životem, 5 km odtud se nachází oblíbené letovisko Messonghi. S většími turistickými letovisky spojuje městečko i běžná autobusová linka.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Ioannis Melitieon, Benitses (Mpenitses), Kato Spileo, Messonghi (Mesoggi), Moraitika

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám