Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Agios Ioannis Melitieon

Agios Ioannis Melitieon - ostrov Korfu

Agios Ioannis Melitieon

Menší, spíše klidné letovisko Agios Ioannis Melitieon leží na východním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 16 km jižně od hlavního města.

Korfu, Agios Ioannis Melitieon na mapě Google maps

Přímořské středisko Agios Ioannis Melitieon je oblíbené především u rodin a párů, kteří na své letní dovolené hledají klidné prostředí, zároveň ale dostatečně vybavené s možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Prázdninové městečko Agios Ioannis Melitieon tvoří několik větších hotelů i menších apartmánů, které jsou zasazené do okolní kopcovité krajiny pokryté olivovníky a jinou zelení. Samozřejmostí je množství taveren a barů a obchůdků s rozličným zboží. Většina z místních velkých hotelů nabízí pro své klienty doprovodné služby jako animační programy pro děti, večerní diskotéky nebo sportovní aktivity (bazény, squash, tenisové kurty apod.).

Součástí letoviska je i menší, ale pěkná pláž s průzračně čistou vodou. Návštěvníci tu mohou využívat plážový servis v podobě lehátek se slunečníky i nabídky přilehlých taveren a barů. Budete-li se chtít v průběhu vodních radovánek občerstvit nebo osvěžit nějakým chlazeným nápojem, nemusíte chodit daleko.

V letovisku si můžete zapůjčit kola a prozkoumávat tak jeho bližší okolí a udělat si například vyjížďku do blízkých letovisek Benitses a Moraitika. Jedná se o větší turistická střediska, kam můžete vyrazit za nákupy nebo zábavou. Benitses je bývalou rybářskou vesnicí a jeho rybí taverny jsou vyhlášené po celém ostrově. Do centra Moraitiky turisté míří hlavně za nočním životem. Půjčíte-li si auto nebo skutr, doporučujeme vám určitě návštěvu hlavního města Korfu (Kerkyra), které leží jen pár kilometrů na sever. V jeho blízkosti se nacházejí i dvě hlavní turistické atrakce ostrova - klášter Vlacherna a tzv. Myší ostrov (ostrov Pontikonissi).

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Ioannis Peristeron, Benitses (Mpenitses), Messonghi (Mesoggi), Moraitika

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám