Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Apraos - ostrov Korfu

Apraos

Malé, velmi klidné letovisko Apraos leží u severního pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 39 km severně od hlavního města.

Korfu, Apraos na mapě Google maps

Apraos je opravdu jen malinkaté přímořské letovisko, uměle vytvořené kolem dvou ubytovacích komplexů. Menší hotely i jednotlivé apartmány se nacházejí v zelených, udržovaných zahradách. Hostům jsou zde k dispozici slunné terasy, bazény a k letovisku přiléhá i pěkná pláž. Mimo komplexy ale nic víc nenajdete.

Pláž Apraos je poměrně široká pláž, pokrytá světlým pískem. Moře tu září čistotou a vstup do vody je pozvolný, což ocení především rodiny s děti nebo starší osoby. Stejně jak letovisko Apraos je i pláž velmi klidná a tichá, využít můžete plážový bar nebo malý obchůdek.

Apraos leží mezi většími letovisky Kassiopi a Acharavi, kam jezdí i pravidelné autobusové spoje. Pokud budete ale chtít poznat z ostrova Korfu trochu víc, doporučujeme si půjčit auto nebo motorku a vydat se například do hlavního města Korfu (Kerkyra), starobylého města s velkou historickou hodnotou. Nedaleko resortu Apraos se vypíná i nejvyšší hora Pantokrator, odkud budete mít nádherný výhled do širokého okolí.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Spiridon, Acharavi, Almiros, Kassiopi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám