Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Petriti - ostrov Korfu

Petriti

Malé a klidné přímořské letovisko Petriti leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Korfu, cca 30 km jihovýchodně od hlavního města.

Korfu, Petriti na mapě Google maps

Malá, typicky řecká, rybářská vesnice Petriti je trvale obývána asi 700 obyvateli, kteří se věnují převážně rybaření a turismu. V provozu je tu několik malebných přístavišť, kde kotví malé rybářské loďky, které brzy ráno vyplouvají na moře.

Podél přístaviště se nacházejí čtyři taverny (Apaggio, Stamatis, Limnopoula a Mythos), nabízející skvělá řecká i mezinárodní jídla, bohatá především na čerstvé ryby a mořské plody. V centru je pak několik pohodlných apartmánů, k dispozici tu jsou i obchody s drogerií, potravinami a dokonce i jeden s motorkami značky Harley Davidson.

Letovisko Petriti leží asi 12 km od druhého největšího města Lefkimi. I přes masový turismus, který se v okolí vesnice vyskytuje, si však Petriti zachovává svůj typický a tradiční charakter. Není to typicky koupací letovisko s velkou vybavenou pláží s lehátky a slunečníky. U některých místních taveren je však malinká upravená plážička s několika slunečníky a lehátky (např. stejnojmenná pláž Petriti), kde si můžete po obědě příjemně odpočinout a vykoupat se v teplém moři.

Útulná vesnička je tak vhodná pro nenáročné návštěvníky, kteří rádi ocení okolní přírodu a pěší stezky. Obzvláště hezký pohled je na vesničku při východu a při západu slunce.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Argyrades, Kato Spileo, Perivoli

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám