Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Argyrades - ostrov Korfu

Argyrades

Letovisko Argyrades tvoří větší malebná vesnice, která rozkládá na svazích zelených kopců v jižní části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu. Leží cca 32 km jihovýchodně od hlavního města.

Korfu, Argyrades na mapě Google maps

Typicky řecká vesnice má svůj původ ve středověku, v době, kdy Korfu vládli Benátčané. Úzké uličky a udržované domky jsou výsledkem toho, že místo bylo v roce 1977 vyhlášeno národní památkou. Hlavním zdejším lákadlem je kostelík Agios Ioannis (sv. Jana), který stojí na nejvyšším bodu vesnice a slouží jako vyhlídka po okolí.

Posedět a pochutnat si na skvělých řeckých i mezinárodních jídlech se dá v místní taverně nebo si můžete zajít na šálek kávy do zdejší kavárny.

Nachází se v užší části ostrova, na půli cesty mezi východním a západním pobřežím. Argyrades tak může být příjemnou zastávkou na cestě mezi oběma pobřežími. I přes to, že je vesnice obklopena velkými letovisky jako Agios Georgios, Perivoli nebo třeba Lefkimi, zachovala si svůj tradiční řecký charakter.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Georgios Argyradon, Kato Spileo, Perivoli, Petriti

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám