Letoviska ostrova Kréta

Hlavní strana -Kréta -Letoviska -Agia Varvara (Malia)

Agia Varvara (Malia) - ostrov Kréta

Malinké letovisko Agia Varvara (Malia) se nachází v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 40 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Ve skutečnosti se jedná pouze o velký hotelový areál umístěný v krásné zátoce na pobřeží ostrova.

Kréta, Agia Varvara (Malia) na mapě Google maps

Malá řecká vesnička Agia Varvara leží mezi většími a turisticky oblíbenými letovisky Malia a Sissi. Samotnou vesničku byste asi snadno přehlédli, protože tu kromě pár domů a malého penzionu opravdu nic není. Důvod, proč se letovisko Agia Varvara dostalo do nabídek cestovních kanceláří, je hotelový komplex umístěný na samém pobřeží, v pěkné zátoce.

Zátoku tvoří příjemná písečná pláž, vybavená lehátky a slunečníky a lemovaná několika tamaryškovými stromy. Přímo naproti pláži je malinký ostrůvek Agia Varvara a zdatnější plavci si k němu rádi i doplavou. Pozor ale na silnější mořské proudy, které se tu občas vyskytují. Tak jako většina pláží na severním pobřeží Kréty je i pláž Agia Varvara náchylná na časté severozápadní větry.

Vesnička i celé letovisko získaly své jméno podle místního kostelíka Agia Varvara (Santa Barbara).

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Letoviska v blízkém okolí: Malia, Sissi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám