Letoviska ostrova Kréta

Lygaria - ostrov Kréta

Ligaria

Menší, turisticky oblíbené letovisko Lygaria se nachází v pěkném zálivu, v severní části řeckého ostrova Kréta. Jeho vzdálenost je cca 22 km severozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Lygaria na mapě Google maps

Letovisko Lygaria - charakteristika a vybavenost

Malé letovisko Lygaria, chráněné skalnatou zátokou, láká návštěvníky především na dobrou turistickou vybavenost a krásnou písečnou pláž, zároveň si ale stále dokáže zachovat atmosféru klidného řeckého městečka. Najdete tu vše, co pro strávení příjemné dovolené potřebujete - kromě příjemné pláže i různé ubytovací kapacity, restaurace a taverny, obchůdky s rozličným zbožím, ale také noční bary nebo půjčovny automobilů, lékárnu či bankomat.

Nedaleko zátoky můžete spatřit ruiny bývalého kláštera Panagia Ligariani, který ve své době patřil k nejvýznamnějším klášterům této oblasti a dal jméno i zdejšímu malebnému přímořskému letovisku.

Západně od Lygarie, hned za kopcem (asi jen 1 km), leží další pěkné a oblíbené turistické středisko Agia Pelagia. Typově jsou si tato letoviska velice podobná, včetně úchvatné písečné pláže Agia Pelagia, která je i vyhledávanou potápěčskou základnou. Vydáte-li se východním směrem (či spíše jižním - zhruba 10 km), dojdete do přímořského letoviska Paleokastro.

Pláž Lygaria

Pláž Lygaria se nachází ve velmi dobře krytém zálivu. Kombinace jemného zlatavého písku, pozvolného vstupu do moře a zářící tyrkysové vody sem láká mnoho turistů, včetně rodin s menšími dětmi. Lygaria je organizovaná pláž, včetně zajímavé nabídky vodních sportů.

Výlety a památky v blízkém okolí

Za návštěvu jistě stojí nedaleký klášter Savathianon, jeden z nejkrásnějších klášterů na Krétě, v jehož areálu (soutěsce Patsos) se nachází jeskyně s vestavěným kostelíkem Aghios Antonio. Doporučit můžeme také výlet do malé vesničky Rodgia s nádherným výhledem na celou zátoku a město Heraklion nebo vesničky Achlada s krásnou starou kamennou fontánou a kostely Aghios Ioannis a Aghios Tryfonas.

Díky blízkosti hlavní silnice je letovisko dobrým výchozím bodem pro poznávání krás celého ostrova Kréta. Nenechte si určitě ujít hlavní město Heraklion s pozůstatky benátských hradeb, krásným přístavem a dalšími historickými památkami.

Pro koho je středisko vhodné

Letovisko Ligaria je ideální pro odpočinkovou dovolenou a relax u moře, kde si můžete užít krásnou písčitou pláž, blízké taverny a možná i trochu adrenalinu v podobě potápění či jiných vodních sportů. Bujarý noční život nebo jiné vyžití tu ale nečekejte. Na druhou stranu, hlavní město je odtud blízko, a tak si můžete za zábavou, nákupy a historickými památkami zajet například tam.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Letoviska v blízkém okolí: Agia Pelagia

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kréta: Adelianos Kampos, Agia Marina, Agios Nikolaos, Heraklion (Iraklion), Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kalamaki (Matala), Malia, Platanias (Chania), Rethymno, Stalida

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám