Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Agia Fotia

Pláž Agia Fotia - ostrov Kréta

Malebná písčito-oblázková pláž Agia Fotia leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Kréta, obklopená vysokou hradbou okolních skal. Její vzdálenost je cca 109 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Agia Fotia na mapě Google maps

Pláž Agia Fotia se nachází v nádherné skalnaté zátoce a tvoří součást stejnojmenného, malého a poklidného letoviska Agia Fotia. I když letovisko je možná trochu nadnesené slovo, protože v okolních kopcí stojí pár taveren s pokoji k pronájmu a krásný kostelík.

Pláž je dlouhá zhruba 150 metrů a pokrývá ji směs hrubšího písku a malých oblázků tmavě-šedé barvy, která společně s okolními vysokými skálami a s azurově modrým mořem přináší nášvtěvníkům úžasnou podívanou. Agia Fotia patří mezi částečně organizované pláže, v její východní části funguje malá taverna a turistům jsou tu k dispozici lehátka se slaměnými slunečníky. Druhá část pláže je ponechána přirozená a můžete tu využít stínu vzrostlých tamaryškových stromů.

Vydáte-li se ke skalám na východním konci pláže, můžete při troše štěstí zahlédnout malý pramen pitné vody, který tu vyvěrá. Součástí pláže je také malé hřiště na plážový volejbal, kde se každoročně koná oblíbený turnaj. Jinak je pláž Agia Fotia velmi klidná a můžete si tu krásně odpočinout.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Koutsounari

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám