Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Koutsounari

Pláž Koutsounari - ostrov Kréta

Koutsounari Long Beach

Dlouhá písčito-oblázková pláž Koutsounari leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 102 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Typická je svým šedo-černým zbarvením.

Kréta, Koutsounari na mapě Google maps

Pláž Koutsounari, známá také jako Koutsounari Long Beach, tvoří součást malého a klidného přímořského letoviska. Pláž se nachází v prefektuře Lassithi, asi 8 km východně od oblíbeného turistického střediska Ierapetra.

Pláž Koutsounari pokrývá směs tmavého písku a malých oblázků, která pokračuje dál i po mořském dně. Kvůli svému zbarvení tak mohou být oblázky v létě hodně rozpálené, a proto si na procházky po pobřeží nezapomeňte boty (hlavně dětem). Pobřeží se z počátku do moře svažuje pozvolna, poté ale klesá do vody poměrně rychle a oblázkový povrch brzy přechází ve skalnatý. A tak zatímco u pobřeží si hrají v mělké vodě děti, o kus dál si už můžete dobře zaplavat. Koupání v křišťálově čisté vodě vás jistě nadchne. Koutsounari je vyhledávanou lokalitou i mezi potápěči a milovníky šnorchlování.

Koutsounari je jednou z nejoblíbenějších pláží na jižním pobřeží Kréty a také jednou z nejdelších pláží, proto tu nikdy nebudete mít pocit přelidněnosti. Pláž je organizována částečně, a to především v místech před hotely a tavernami, kde naleznete i lehátka se slunečníky a plážové sprchy. Zbytek pláže je ponechán přírodní a stín tu návštěvníkům poskytují malé tamaryškové stromy.

Ve východní části pláže leží malá zátoka Psaropoula s měkkým pískem a klidnými vodami azurového moře. Turistům jsou tu k dispozici lehátka se slunečníky i centrum s nabídkou vodních sportů.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Agia Fotia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám