Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Koutsounari - ostrov Kréta

Koutsounari Long Beach

Dlouhá písčito-oblázková pláž Koutsounari leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 102 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Typická je svým šedo-černým zbarvením.

Kréta, Koutsounari na mapě Google maps

Pláž Koutsounari, známá také jako Koutsounari Long Beach, tvoří součást malého a klidného přímořského letoviska. Pláž se nachází v prefektuře Lassithi, asi 8 km východně od oblíbeného turistického střediska Ierapetra.

Pláž Koutsounari pokrývá směs tmavého písku a malých oblázků, která pokračuje dál i po mořském dně. Kvůli svému zbarvení tak mohou být oblázky v létě hodně rozpálené, a proto si na procházky po pobřeží nezapomeňte boty (hlavně dětem). Pobřeží se z počátku do moře svažuje pozvolna, poté ale klesá do vody poměrně rychle a oblázkový povrch brzy přechází ve skalnatý. A tak zatímco u pobřeží si hrají v mělké vodě děti, o kus dál si už můžete dobře zaplavat. Koupání v křišťálově čisté vodě vás jistě nadchne. Koutsounari je vyhledávanou lokalitou i mezi potápěči a milovníky šnorchlování.

Koutsounari je jednou z nejoblíbenějších pláží na jižním pobřeží Kréty a také jednou z nejdelších pláží, proto tu nikdy nebudete mít pocit přelidněnosti. Pláž je organizována částečně, a to především v místech před hotely a tavernami, kde naleznete i lehátka se slunečníky a plážové sprchy. Zbytek pláže je ponechán přírodní a stín tu návštěvníkům poskytují malé tamaryškové stromy.

Ve východní části pláže leží malá zátoka Psaropoula s měkkým pískem a klidnými vodami azurového moře. Turistům jsou tu k dispozici lehátka se slunečníky i centrum s nabídkou vodních sportů.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám