Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Agia Galini

Pláž Agia Galini - ostrov Kréta

Dlouhá, písčito-oblázková pláž Agia Galini leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 79 km jihozápadně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Agia Galini na mapě Google maps

Pláž tvoří součást oblíbeného turistického letoviska Agia Galini, které se rozprostírá na březích zálivu Mesara, v jižní části ostrova Kréta. I přes vzrůstající zájem turistů zůstává letovisko stále spíše klidné a pohodové - s malebným přístavem, protékající řekou Platis a úžasným výhledem na Bílé hory.

Pláž Agia Galini leží východně od centra letoviska, je dlouhá asi 200 m a pokrývá ji převážně písek, místy s jemými oblázky. Pláž je dobře chráněna přes silnými větry, a moře tak bývá v této oblasti téměř vždy klidné. Díky pozvolnému vstupu do vody je ideální také pro rodiny s dětmi. Na druhou stranu voda přitékající z místní řeky o nějaký ten stupínek snižuje teplotu moře.

Agia Galini je velmi dobře organizovaná pláž s lehátky, slunečníky a nabídkou vodních sportů. V její blízkosti se nacházejí taverny, bary, ale i ubytovací kapacity.

Dále na východ, přes kovový most vedoucí přes řeku Platis, leží další pěkná pláž. Je menší, oblázková a dříve byla známá hlavně mezi nudisty. Vedle pláže se nachází kemp Agia Galini.

A na jaké zajímavosti můžete v okolí pláže narazit? Lenošení na pláži si můžete zpestřit procházkou k pozůstatkům starověkého chrámu bohyně Artemis, které byly objeveny v blízkosti zdejší řeky. Užijte si také výhled na otevřené moře s dvěma malými ostrůvky Paximadia. K ostrůvkům se pořádají lodní výlety, stejně tak se můžete vydat na plavbu směrem na východ kolem krásných jeskyní. Nebo vás lodní taxi může zavézt na další pěkné pláže v okolí, například Preveli, Agios Pavlos nebo Kokkinos Pyrgos.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Kokkinos Pyrgos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám