Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Amoudara (Agios Nikolaos)

Pláž Amoudara (Agios Nikolaos) - ostrov Kréta

Ammoudara

Krásná a vybavená písečná pláž Amoudara leží v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 65 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Amoudara (Agios Nikolaos) na mapě Google maps

Oblíbená písečná pláž Amoudara (nebo také Ammoudara) se rozprostírá na břehu známého zálivu Mirabello, v těsné blízkosti stejnojmenného letoviska Amoudara a asi 5 km na jih od moderního přímořského resortu Agios Nikolaos. Vesnička Amoudara je velmi klidná, turistům ale poskytuje veškerý servis a komfort a láká především na svoji nádhernou pláž.

Poměrně dlouhá písečná pláž Amoudara patří mezi organizované pláže, návštěvníci tu mají k dispozici lehátka a slunečníky k pronájmu, plážové sprchy a dokonce i nabídku adrenalinových vodních sportů. Využít můžete také několik možností občerstvení, přímo na pláži funguje větší taverna a další taverny a restaurace naleznete přes silnici, v přilehlém letovisku. Stará silnice spojující velká města Agios Nikolaos, Sitia a Ierapetra prochází přímo mezi pláží a zástavbou letoviska.

Pláž Amoudaru pokrývá světlý písek a její břehy omývá křišťálově čisté moře. Kombinace jemného písku, mělkých vod a klidného moře sem láká rodiny s malými dětmi i starší turisty. Protože je pláž docela úzká, může především v letních měsících působit hodně přeplněným dojmem. Zatoužíte-li po větším klidu, vyjdete se směrem na západ podél pobřeží a nedaleko odtud leží taktéž krásná písčitá pláž Almyros. Pláž Almyros je turisticky přívětivá a dobře vybavená, nebývá ale tak plná.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Voulisma

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám