Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Analipsi - ostrov Kréta

Krásná a turisticky oblíbená písečná pláž Analipsi leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 22 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Analipsi na mapě Google maps

Pláž tvoří součást stejnojmenného letoviska Analipsi, malebného městečka s kvalitním turistickým zázemím. Dominantou pobřeží obklopujícího letovisko je krásný malý kostelík stojící přímo u moře. Východně od kostela se rozprostírá nádherná písečná pláž Analipsi, západní směrem nalezneme naopak menší oblázkové až kamenité pláže.

Analipsi je poměrně dlouhá a prostorná pláž, kterou pokrývá jemný hřejivý písek. Získala si oblibu i mezi dětmi a neplavci, protože pobřeží klesá do vody velmi pozvolna a v těchto menších hloubkách bývá i pěkně prohřáté. Pláž byla za své křišťálově čisté vody a turistické zázemí oceněna tzv. modrou vlajkou EU.

Pláž Analipsi je vybavena množstvím lehátek a slunečníků, využít můžete i sprchu nebo plážový bar. Nabídka zdejších sportovních klubů zahrnuje oblíbené vodní aktivity jako jízda na vodních lyžích, šlapadla i windsurfing. Pobřeží kopíruje i pěkná promenáda s množstvím chutných taveren a restaurací, menších kaváren i nejrůznějších obchůdků.

Směrem na západ bude přibývat kamínků a menších skalisek a naopak ubývat ruchu a turistů. Zatoužíte-li tak na chvíli po klidu a větším soukromí, vydejte se k této skalnaté části pobřeží. I zde se dá koupat v křišťálově čisté vodě a oblast je oblíbená i mezi potápěči a vyznavači šnorchlování. Doporučujeme ale boty do vody, protože se tu vyskytují mořští ježci. Menší pláže na západě letoviska Analipsi jsou tak ideální pro romantické podvečerní procházky.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám