Pláže na ostrově Kréta

Pláž Analipsi - ostrov Kréta

Krásná a turisticky oblíbená písečná pláž Analipsi leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 22 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Analipsi na mapě Google maps

Pláž tvoří součást stejnojmenného letoviska Analipsi, malebného městečka s kvalitním turistickým zázemím. Dominantou pobřeží obklopujícího letovisko je krásný malý kostelík stojící přímo u moře. Východně od kostela se rozprostírá nádherná písečná pláž Analipsi, západní směrem nalezneme naopak menší oblázkové až kamenité pláže.

Analipsi je poměrně dlouhá a prostorná pláž, kterou pokrývá jemný hřejivý písek. Získala si oblibu i mezi dětmi a neplavci, protože pobřeží klesá do vody velmi pozvolna a v těchto menších hloubkách bývá i pěkně prohřáté. Pláž byla za své křišťálově čisté vody a turistické zázemí oceněna tzv. modrou vlajkou EU.

Pláž Analipsi je vybavena množstvím lehátek a slunečníků, využít můžete i sprchu nebo plážový bar. Nabídka zdejších sportovních klubů zahrnuje oblíbené vodní aktivity jako jízda na vodních lyžích, šlapadla i windsurfing. Pobřeží kopíruje i pěkná promenáda s množstvím chutných taveren a restaurací, menších kaváren i nejrůznějších obchůdků.

Směrem na západ bude přibývat kamínků a menších skalisek a naopak ubývat ruchu a turistů. Zatoužíte-li tak na chvíli po klidu a větším soukromí, vydejte se k této skalnaté části pobřeží. I zde se dá koupat v křišťálově čisté vodě a oblast je oblíbená i mezi potápěči a vyznavači šnorchlování. Doporučujeme ale boty do vody, protože se tu vyskytují mořští ježci. Menší pláže na západě letoviska Analipsi jsou tak ideální pro romantické podvečerní procházky.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Gouves

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám