Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Palaiokastro

Pláž Palaiokastro - ostrov Kréta

Paliokastro, Paleokastro

Malá oblázková pláž Palaiokastro leží v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 15 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Palaiokastro na mapě Google maps

Palaiokastro (psaná také jako Paliokastro či Paleokastro) se nachází na západním břehu zálivu Heraklion, v blízkosti stejnojmenné zapadlé vesničky Palaiokastro. Vesnička je hodně oblíbená mezi obyvateli města Heraklion - mnoho z nich si tu koupilo malé víkendové domečky a utíkají sem před turistickým ruchem hlavního města. Také pláž je vyhledávaná zejména místními.

Palaiokastro je malebná pláž pokrytá oblázky, s několika lehátky a slunečníky i kotvícími rybářskými čluny. Moře tu klesá prudce do hloubky a především v západní části pláže se pod mořskou hladinou ukrývají i větší kameny a kusy skal. Skalnaté dno zátoky láká milovníky šnorchlování a rybaření. Mořská hladina bývá ale obvykle klidná, protože z obou stran je pláž chráněna vysokými útesy.

Nedaleko pláže naleznete malý trh a několik menších hospůdek a taveren. Na východ od pláže stojí velká vápencová skála, které kdysi dominovala benátská pevnost Palaiokastro, jejímž úkolem bylo chránit záliv Heraklion před nepřátelskými útoky. Postupem času se ve skále pod pevností utvořily přírodní schody, a tak se můžete vyšplhat i nahoru a dokonce si odtud i skočit do moře, z jaké výšky si troufnete.

Pohled na pláž může trochu kazit dálniční most, který vede vysoko nad pláží nedaleko odtud. Prochází tudy totiž dálnice spojující města Heraklion a Chania, s odbočkou na vesnici Palaiokastro. Dopravní hluk ale až k pláži nějak citelně nedoléhá.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Amoudara (Heraklion), Pláž Lygaria

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám