Pláže na ostrově Kréta

Pláž Gouves - ostrov Kréta

Gouves

Krásná písečná pláž Gouves leží v turisticky vyhledávané oblasti severního pobřeží řeckého ostrova Kréta. Její vzdálenost je cca 19 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Gouves na mapě Google maps

Pláž Gouves náleží k rušnému přímořskému letovisku Kato Gouves (resp. Gouves), které je oblíbené zejména pro své výborné turistické zázemí a pěkné písečné pláže. Pobřeží kolem velkého prázdninového resortu Kato Gouves - Analipsi - Anissaras pouze místy přerušují malé skalnaté útesy, jinak se po celé jeho délce táhne dlouhá písečná pláž. Tento úsek pobřeží si také vysloužil výstižné označení "Krétská riviéra".

Pláž Gouves je dlouhá pláž, pokrytá jemným zlatavým pískem, s pozvolným vstupem do moře. Mělké a prohřáté vody si tak oblíbily rodiny s menšími dětmi i neplavci k vodním hrátkám. V období proudění severních větrů (tzv. meltemi) je více náchylná na větší vlny, čemuž alespoň trochu zabraňují malé umělé vlnolamy.

Gouves je plně vybavená pláž, návštěvníkům je tu k dispozici dostatek lehátek i slunečníků. Občertsvení zajišťují plážové bary i blízké tradiční řecké taverny. Na pobřeží letoviska nechybí ani sportovní kluby s rozmanitou nabídkou vodních sportů.

Vedle dlouhé a rušné pláže Gouves se tu dají nalézt i menší pláže nebo skalnaté plochy vybíhající do moře, které nabízejí více klidu a soukromí. Podél pobřeží směrem na západ dojdete na další krásné pláže Gournes a Kokkini Hani, východně leží zase pěkná písečná pláž Analipsi.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Analipsi, Pláž Gournes

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám