Pláže na ostrově Kréta

Pláž Elounda - ostrov Kréta

Krásná písečná pláž Elounda leží v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta, s výhledem na poloostrov Spinalonga. Vzdálena je cca 71 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Elounda na mapě Google maps

Pláž Elounda je hlavní pláží stejnojmenného moderního a luxusního letoviska Elounda, které se nachází u severního okraje zálivu Mirabello. Protilehlý poloostrov Spinalonga, společně s malým ostrůvkem Kalydon (na němž stojí známá pevnost Spinalonga), chrání pobřeží letoviska před silnými větry i dalšími nepříznivými vlivy počasí, a moře tu je tak velmi klidné a také krásně prohřáté. Pláž Elounda se rozprostírá v těsné blízkosti zdejšího přístavu.

Pobřeží je v této oblasti hodně členité a převážně kamenité, přesto pláž Elounda patří mezi písčité pláže. Její povrch tvoří spíše hrubší písek, který se však táhne po celé její délce a pokračuje kousek i po mořském dně. Pláž klesá do moře pozvolna, podmořský povrch je bez nějakých nástrah v podobě ostrých útesů a moře je tu krásně čisté, teplé a poklidné, což z pláže Elounda činí ideální místo pro vodní radovánky celých rodin, včetně malých dětí i starších osob.

Elounda je organizovaná pláž a návštěvníci si tu mohou užívat kvalitního zázemí v podobě lehátek a slunečníků k pronájmu, plážových sprch a dokonce i plavčíka, který dohlíží na jejich bezpečnost. Aktivnější turisté mohou využít hřiště na plážový volejbal i nabídku vodních adrenalinovaných aktivit. Přímo na pláži se nacházejí příjemné taverny i menší stánky s občerstvením, ochutnat můžete také osvěžující koktejl z plážového baru.

Kromě největší pláže Elounda najdeme v letovisku také další, menší písečnou pláž Hiona (známá také jako Poros) a několik malých plážiček, patřících k jednotlivým luxusním hotelům.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Spinalonga

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám