Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Elounda - ostrov Kréta

Krásná písečná pláž Elounda leží v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta, s výhledem na poloostrov Spinalonga. Vzdálena je cca 71 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Elounda na mapě Google maps

Pláž Elounda je hlavní pláží stejnojmenného moderního a luxusního letoviska Elounda, které se nachází u severního okraje zálivu Mirabello. Protilehlý poloostrov Spinalonga, společně s malým ostrůvkem Kalydon (na němž stojí známá pevnost Spinalonga), chrání pobřeží letoviska před silnými větry i dalšími nepříznivými vlivy počasí, a moře tu je tak velmi klidné a také krásně prohřáté. Pláž Elounda se rozprostírá v těsné blízkosti zdejšího přístavu.

Pobřeží je v této oblasti hodně členité a převážně kamenité, přesto pláž Elounda patří mezi písčité pláže. Její povrch tvoří spíše hrubší písek, který se však táhne po celé její délce a pokračuje kousek i po mořském dně. Pláž klesá do moře pozvolna, podmořský povrch je bez nějakých nástrah v podobě ostrých útesů a moře je tu krásně čisté, teplé a poklidné, což z pláže Elounda činí ideální místo pro vodní radovánky celých rodin, včetně malých dětí i starších osob.

Elounda je organizovaná pláž a návštěvníci si tu mohou užívat kvalitního zázemí v podobě lehátek a slunečníků k pronájmu, plážových sprch a dokonce i plavčíka, který dohlíží na jejich bezpečnost. Aktivnější turisté mohou využít hřiště na plážový volejbal i nabídku vodních adrenalinovaných aktivit. Přímo na pláži se nacházejí příjemné taverny i menší stánky s občerstvením, ochutnat můžete také osvěžující koktejl z plážového baru.

Kromě největší pláže Elounda najdeme v letovisku také další, menší písečnou pláž Hiona (známá také jako Poros) a několik malých plážiček, patřících k jednotlivým luxusním hotelům.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám