Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Spinalonga - ostrov Kréta

Spinalonga

Malinká oblázková pláž Spinalonga leží na ostrůvku Spinalonga v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 74 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Je to jediné místo na ostrůvku, kde se můžete pohodlně osvěžit v moři.

Kréta, Spinalonga na mapě Google maps

Ostrůvek Spinalonga (tzv. "malá Spinalonga") se společně s větším poloostrovem (tzv. "velká Spinalonga") nachází v zálivu Mirabello, v blízkosti přístavu Elounda. Ostrov s pevností Spinalonga patří k oblíbeným turistickým výletům, návštěvníci tu mohou vidět pozůstatky benátského opevnění a dělostřeleckých věží, staveb z tureckého období i zařízení, které tu sloužilo pro malomocné. Na ostrov Spinalonga se dá doplout pouze na lodi, nejlépe je využít některou z loděk z přístavů Agios Nikolaos, Elounda nebo malé rybářské vesničky Plaka.

Na ostrůvku není příliš prostoru pro koupání, protože pozůstatky obranných hradeb kopírují linii pobřeží a na některých místech zasahují až do moře. Potřebujete-li se přece jenom alespoň krátce v moři osvěžit, jedinou pláží na ostrově je malinká oblázková pláž Spinalonga, nacházející se hned v blízkosti přístaviště. Jedná se o malý kousek pobřeží, který se do moře svažuje poměrně pozvolna a umožňuje tak turistům bezpečně se ponořit do vody. Jinak je pobřeží kolem hradeb hodně skalnaté. Pláž je čistě přírodní a nevybavená.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám