Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Spinalonga

Pláž Spinalonga - ostrov Kréta

Spinalonga

Malinká oblázková pláž Spinalonga leží na ostrůvku Spinalonga v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 74 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Je to jediné místo na ostrůvku, kde se můžete pohodlně osvěžit v moři.

Kréta, Spinalonga na mapě Google maps

Ostrůvek Spinalonga (tzv. "malá Spinalonga") se společně s větším poloostrovem (tzv. "velká Spinalonga") nachází v zálivu Mirabello, v blízkosti přístavu Elounda. Ostrov s pevností Spinalonga patří k oblíbeným turistickým výletům, návštěvníci tu mohou vidět pozůstatky benátského opevnění a dělostřeleckých věží, staveb z tureckého období i zařízení, které tu sloužilo pro malomocné. Na ostrov Spinalonga se dá doplout pouze na lodi, nejlépe je využít některou z loděk z přístavů Agios Nikolaos, Elounda nebo malé rybářské vesničky Plaka.

Na ostrůvku není příliš prostoru pro koupání, protože pozůstatky obranných hradeb kopírují linii pobřeží a na některých místech zasahují až do moře. Potřebujete-li se přece jenom alespoň krátce v moři osvěžit, jedinou pláží na ostrově je malinká oblázková pláž Spinalonga, nacházející se hned v blízkosti přístaviště. Jedná se o malý kousek pobřeží, který se do moře svažuje poměrně pozvolna a umožňuje tak turistům bezpečně se ponořit do vody. Jinak je pobřeží kolem hradeb hodně skalnaté. Pláž je čistě přírodní a nevybavená.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Elounda

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám