Pláže na ostrově Kréta

Pláž Malia - ostrov Kréta

Malia

Krásná písečná pláž Malia leží v severní části řeckého ostrova Kréta, v turisticky oblíbené oblasti zálivu Malia. Její vzdálenost je cca 35 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Malia na mapě Google maps

Stejnojmenné letovisko Malia tvoří součást velké oblasti Chersonisou - Stalida - Malia, která má pověst nejrušnějšího a turisticky nejoblíbenějšího prázdninového resortu na ostrově Kréta. Kromě velkého množství nejrůznějších ubytovacích kapacit, obchůdků, příjemných taveren a především pak nočních klubů a diskoték nabízí letovisko svým návštěvníkům i krásné a prostorné písčité až písčito-oblázkové pláže.

Na zhruba 2 km dlouhém pobřeží kolem letoviska Malia nalezneme hned několik pláží i menších plážiček. Jednou z těch nejoblíbenějších je pláž Malia, dlouhá a poměrně široká pláž pokrytá hřejivým a jemným pískem. Moře je v této oblasti velmi mělké a voda nádherně čistá a v letních měsících krásně teplá. Není tak překvapivé, že mezi návštěvníky pláže patří i rodiny s menšími dětmi nebo hůře pohyblivé osoby.

Pláž Malia je vybavena lehátky a slunečníky, občerstvení a pitný režim zajišťuje několik plážových barů a stánků s občerstvením. Dále směrem do letoviska naleznete další taverny a restaurace. Milovníci adrenalinu si mohou také vyzkoušet některé z nabízených vodních sportů.

Obrázek pláže Malia je také známý z propagačních materiálů ostrova Kréta, konkrétně se jedná o pohled z pláže na přilehlý malinkatý ostrůvek s malebnou kaplí Agioi Pantes ("Všech svatých", některé prameny uvádějí název kostel "Kristovy proměny").

Pláž je stejně jako zbytek letoviska velmi živá a mezi turisty oblíbená, což s sebou v hlavní letní sezoně přináší i negativní aspekt - a to, že někdy je tu doslova hlava na hlavě a volné lehátko prostě neseženete. Na druhou stranu pláž i letovisko nabízí návštěvníků různé druhy zábavy a nudit se tak rozhodně nebudete. Toužíte-li ale přeci jen po klidnějším místě, zkuste jít na východní konec pláže, za přístav, kde se rozkládají menší pláže Pirgos a Potamos.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Stalida

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám