Pláže na ostrově Kréta

Pláž Maridati - ostrov Kréta

Malá oblázková pláž Maridati leží ve východní části řeckého ostrova Kréta, cca 150 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Maridati na mapě Google maps

Pláž Maridati tvoří součást klidného přímořského letoviska Palekastro, které je nejvýchodnějším letoviskem na ostrově Kréta. Palekastro leží v turisticky odlehlé oblasti, ale své návštěvníky si také najde. Letovisko se může pyšnit především nádhernými plážemi, které byly dokonce oceněny modrou vlajkou EU za čistotu.

Pláž Maridati je malá, ale velice krásná pláž, která se nachází v odlehlé a zalesněné části letoviska Palekastro, na jeho severním konci. Pláž je pokrytá malými oblázky a lemována řadou tamaryškových keřů. Maridati patří mezi neorganizované a velmi tiché pláže, v její blízkosti ale můžete využít služeb malebné rodinné taverny či malých penzionů.

Největší a nejznámější pláží letoviska je dlouhá písečná pláž Kouremenos, která si získala oblibu zejména mezi milovníky windsurfingu.

Zhruba 8 km podél východního pobřeží směrem na sever leží slavná "palmová" pláž Vai, obklopená rozlehlým hájem přirozeně rostoucích datlových palem. Opačným směrem na jih (asi 25 km) dojedete ke známé pláži Xerokampos, která je vyhlášená svým světlým pískem a azurově modrým mořem.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Chiona, Pláž Kouremenos, Pláž Vai

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám