Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Makrigialos

Pláž Makrigialos - ostrov Kréta

Makry Gialos, Makrygialos

Dlouhá a krásná písčitá pláž Makrigialos leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 120 km jihovýchodně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Makrigialos patří mezi nejoblíbenější pláže této oblasti.

Kréta, Makrigialos na mapě Google maps

Na jihovýchodním pobřeží ostrova se rozkládá středně velké přímořské letovisko Makrigialos, jehož hlavními lákadly jsou dobré turistické zázemí a nádherné písčité pláže, omývané křišťálově čistým mořem. Nejoblíbenější a nejznámější pláží letoviska je stejnojmenná pláž Makrigialos (v překladu "dlouhé pobřeží"), mezi místními nazývané také jako Hani nebo jednoduše Long Beach.

Makrigialos je velká pláž s hřejivým a měkkým pískem, do kterého se tak příjemně noří bosé nohy. Pozvolné klesání do moře a azurově čisté vody si rychle získaly oblibu turistů, včetně rodin s menšími dětmi a neplavců. Přesto ani v hlavní turistické sezoně pláž nepůsobí přeplněným dojmem a díky větším vzdálenostem od nejrušnějších prázdninových resortů si i nadále zachovává poklidnou atmosféru.

Návštěvníkům jsou tu k dipozici lehátka se slunečníky, plážové sprchy i sportovní centra s nabídkou vodních adrenalinových aktivit. Pláž je umístěná v centru letoviska a v její blízkosti se táhne dlouhá promenáda s množstvím penzionů, taveren a barů. Veškeré služby tak budete mít na dosah ruky. A co na místních tavernách oceňujeme zejména, je to, že velkou část jejich nabídky tvoří tradiční krétská kuchyně a pokrmy z čerstvě ulovených mořských ryb.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Kalamokania, Pláž Katovigli

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám