Pláže na ostrově Kréta

Pláž Sitia - ostrov Kréta

Písečná a dobře vybavená pláž Sitia leží v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 129 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Sitia na mapě Google maps

Pláž Sitia se rozprostírá v malebné zátoce, na pobřeží krásného přístavního městečka Sitia. Letovisko Sitia vyniká svojí jedinečnou architekturou i nádhernou pobřežní promenádou, zdobenou moderní mozaikovou podlahou. Pláž Sitia se nachází v centru letoviska, východně od živého přístavu a přilehlé promenády. Přesto letovisko i pláž patří mezi klidnější místa, už poměrně dost vzdálená od nejrušnějších turistických letovisek ostrova.

Zhruba 1 km dlouhá pláž Sitia je převážně písčitá, místy spíše písčito-oblázková. Obdobně jako celé letovisko je i samotná pláž velmi turisticky přívětivá - návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka se slunečníky, plážové sprchy a dokonce i plavčík. Díky krásně čisté vodě a pozvolnému vstupu do moře si místo oblíbily i rodiny s menšími dětmi a hůře pohyblivé osoby. Zatoužíte-li po troše soukromí, vydejte se k východnímu konci pláže, který je neorganizovaný, porostlý několika stromy a ideální například i pro parkování karavanů.

Rušivým dojmem však může působit místní silnice, která probíhá v těsné blízkosti pláže a odděluje ji tak od nedalekých taveren a restaurací. Další chutné taverny, malé kavárny a bary naleznete na krásné pobřežní promenádě, v příjemném prostředí okolních palem a růží, a můžete odtud i pozorovat život ve zdejším přístavu.

Máte-li rádi koupání a pěkné pláže, dobrým tipem na výlet jistě budou pláže na východním pobřeží Kréty. Leží tu slavná "palmová" pláž Vai, obklopená rozlehlým hájem přirozeně rostoucích datlových palem, a příjemné odpoledne můžete strávit také například na dlouhých a písčitých plážích Xerokambos a Kouremenos.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám