Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Sitia - ostrov Kréta

Písečná a dobře vybavená pláž Sitia leží v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta, cca 129 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Sitia na mapě Google maps

Pláž Sitia se rozprostírá v malebné zátoce, na pobřeží krásného přístavního městečka Sitia. Letovisko Sitia vyniká svojí jedinečnou architekturou i nádhernou pobřežní promenádou, zdobenou moderní mozaikovou podlahou. Pláž Sitia se nachází v centru letoviska, východně od živého přístavu a přilehlé promenády. Přesto letovisko i pláž patří mezi klidnější místa, už poměrně dost vzdálená od nejrušnějších turistických letovisek ostrova.

Zhruba 1 km dlouhá pláž Sitia je převážně písčitá, místy spíše písčito-oblázková. Obdobně jako celé letovisko je i samotná pláž velmi turisticky přívětivá - návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka se slunečníky, plážové sprchy a dokonce i plavčík. Díky krásně čisté vodě a pozvolnému vstupu do moře si místo oblíbily i rodiny s menšími dětmi a hůře pohyblivé osoby. Zatoužíte-li po troše soukromí, vydejte se k východnímu konci pláže, který je neorganizovaný, porostlý několika stromy a ideální například i pro parkování karavanů.

Rušivým dojmem však může působit místní silnice, která probíhá v těsné blízkosti pláže a odděluje ji tak od nedalekých taveren a restaurací. Další chutné taverny, malé kavárny a bary naleznete na krásné pobřežní promenádě, v příjemném prostředí okolních palem a růží, a můžete odtud i pozorovat život ve zdejším přístavu.

Máte-li rádi koupání a pěkné pláže, dobrým tipem na výlet jistě budou pláže na východním pobřeží Kréty. Leží tu slavná "palmová" pláž Vai, obklopená rozlehlým hájem přirozeně rostoucích datlových palem, a příjemné odpoledne můžete strávit také například na dlouhých a písčitých plážích Xerokambos a Kouremenos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám