Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Chersonisou - ostrov Kréta

Chersonissos, Hersonissos, Star Beach

Chersonisou

Pěkná písečná pláž Chersonisou leží v severní části řeckého ostrova Kréta, v turisticky oblíbené oblasti zálivu Malia. Její vzdálenost je cca 26 km východně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Chersonisou na mapě Google maps

Stejnojmenné letovisko Limenas Chersonisou, známé také jako Chersonissos či Hersonissos, tvoří součást velké oblasti Chersonisou - Stalida - Malia, která má pověst nejrušnějšího a turisticky nejoblíbenějšího prázdninového resortu na ostrově Kréta. Kromě velkého množství nejrůznějších ubytovacích kapacit, obchůdků, příjemných taveren a především pak nočních klubů a diskoték nabízí letovisko svým návštěvníkům i dlouhé a široké písčité až písčito-oblázkové pláže.

V celé oblasti Hersonissos napočítáme asi deset pláží. Pro většinu z nich platí, že voda tu bývá krásně teplá a křišťálově čistá a pláže mají pozvolný vstup do moře, jsou tak vhodné i pro menší děti nebo osoby se sníženou pohyblivostí. Plážový servis bývá samozřejmostí a často uvidíte i nejrůznější nabídky vodních sportů. Přímo u moře se nachází i jeden z vodních parků - Star Beach Water Park a jen nedaleko od pobřeží také pěkné akvárium (vodní svět).

Chersonisou je krásná písečná pláž, organizovaná, s možností pronájmu lehátek a slunečníků.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám