Greece

Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana - Kréta - Pláže - Tris Ekklisies

Pláž Tris Ekklisies - ostrov Kréta

Treis Ekklisies

Dlouhá písečná pláž Tris Ekklisies leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 58 km jižně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Pláž i stejnojmenné městečko obklopují ohromné vysoké skály.

Kréta, Tris Ekklisies na mapě Google maps

Malé přístavní městečko Tris Ekklisies s krásnou písečnou pláží byly až donedávna dobře ukryté před zraky vzrůstajícího turismu na ostrově Kréta. Původní štěrková příjezdová cesta byla v roce 2017 vyasfaltována a městečko se tak stalo přístupnější i běžným turistům. Stále je však třeba mít se na pozoru, protože cesta i tak patří mezi ty nebezpečné - klikatí se po hřebenech okolních strmých skal a zprudka klesá dolů k pobřeží. Máte-li tu možnost, zastavte se na vrcholu zdejších útesů, které tvoří součást pohoří Asterousia, a vychutnejte si ten dechberoucí pohled z výšky.

Název městečka Tris Ekklisies znamená v překladu "Tři kostely" a odkazuje ke třem zdejším krásným kostelům zasvěceným Přeměně, svatému Jiřímu a Zvěstování. Městečko Tris Ekklisies je velmi malebné, ale i tajemné a jedinečné díky svému okolnímu prostředí, neboť se nachází u ústí rokliny Ambas, jejíž stěny se staly domovem pro největší kolonii supů v Řecku a jižní Evropě.

Pobřeží kolem vesnice je už ale mnohem pozvolnější. Pláž Tris Ekklisies pokrývá písek, místy i hrubší písek či oblázky, a její břehy omývá křášťálově čisté a hluboké moře. Místo je to velmi příjemné, vhodné ke slunění a pro zdatnější plavce i ke koupání. I když pláž samotná není příliš turisticky vybavena, v přilehlém městečku naleznete několik taveren, barů i pokojů k pronájmu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám