Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Tris Ekklisies

Pláž Tris Ekklisies - ostrov Kréta

Treis Ekklisies

Dlouhá písečná pláž Tris Ekklisies leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 58 km jižně od hlavního města Heraklion (Iraklion). Pláž i stejnojmenné městečko obklopují ohromné vysoké skály.

Kréta, Tris Ekklisies na mapě Google maps

Malé přístavní městečko Tris Ekklisies s krásnou písečnou pláží byly až donedávna dobře ukryté před zraky vzrůstajícího turismu na ostrově Kréta. Původní štěrková příjezdová cesta byla v roce 2017 vyasfaltována a městečko se tak stalo přístupnější i běžným turistům. Stále je však třeba mít se na pozoru, protože cesta i tak patří mezi ty nebezpečné - klikatí se po hřebenech okolních strmých skal a zprudka klesá dolů k pobřeží. Máte-li tu možnost, zastavte se na vrcholu zdejších útesů, které tvoří součást pohoří Asterousia, a vychutnejte si ten dechberoucí pohled z výšky.

Název městečka Tris Ekklisies znamená v překladu "Tři kostely" a odkazuje ke třem zdejším krásným kostelům zasvěceným Přeměně, svatému Jiřímu a Zvěstování. Městečko Tris Ekklisies je velmi malebné, ale i tajemné a jedinečné díky svému okolnímu prostředí, neboť se nachází u ústí rokliny Ambas, jejíž stěny se staly domovem pro největší kolonii supů v Řecku a jižní Evropě.

Pobřeží kolem vesnice je už ale mnohem pozvolnější. Pláž Tris Ekklisies pokrývá písek, místy i hrubší písek či oblázky, a její břehy omývá křášťálově čisté a hluboké moře. Místo je to velmi příjemné, vhodné ke slunění a pro zdatnější plavce i ke koupání. I když pláž samotná není příliš turisticky vybavena, v přilehlém městečku naleznete několik taveren, barů i pokojů k pronájmu.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám