Pláže na ostrově Kréta

Hlavní strana -Kréta -Pláže -Tsoutsouros

Pláž Tsoutsouros - ostrov Kréta

Tsoutsouras

Dlouhá písečná pláž Tsoutsouros leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 60 km jižně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Tsoutsouros na mapě Google maps

Pláž přiléhá k malé stejnojmenné vesničce Tsoutsouros, která se nachází v turisticky klidné oblasti jižního pobřeží Kréty, asi 12 km jižně od vesnice Kato Kasteliana. Na pobřeží u vesničky Tsoutsouros funguje malý přístav, rozdělující místní zhruba 2 kilometrovou pláž Tsoutsouros na dvě části.

Písečná, místy spíše hrubě písečná pláž Tsoutsouros se zvolna noří do křišťálově čistého moře. Pobřeží je ale otevřené silným větrům a můžete tu tak zažít i větší vlny. Pláž je částečně organizovaná, na vybraných místech mohou turisté využít lehátka se slunečníky, bary s osvěžujícími nápoji či stánek s nabídkou nějakého vodního sportu. Krásně se odpočívá i ve stínu tamaryškových stromů, které rostou podél pláže. Tsoutsouros je hodně oblíbená mezi místními obyvateli z blízkého i širšího okolí, a tak tu o víkendu může být občas přeplněno.

Podle místních legend stojí nynější vesnička Tsoutsouros na místě starobylého města Inatos. Původně rybářská osada Tsoutsouros se vlivem vzrůstajícího turistického ruchu v posledních letech poměrně rozrostla, stále si však zachovává klid a mír tradiční řecké vesničky. Naleznete tu několik apartmánů k pronájmu, taveren či obchůdků s různorodým zbožím.

Západně od přístavu Tsoutsouros můžete objevit několik velmi zajímavých krasových jeskyní. Jednou z nich je tzv. "Dračí jeskyně", ve které prý místní obyvatelé objevili kostru velkého draka. Východním směrem dojdete k dalším pěkným plážím Dermatos a Keratokambos.

Další turistické cíle na ostrově Kréta

Pláže v blízkém okolíPláž Dermatos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kréta: Pláž Amoudara (Heraklion), Pláž Balos, Pláž Elafonisi, Pláž Falassarna, Pláž Glyka Nera (Sweet Water), Pláž Matala, Pláž Platanias, Pláž Preveli, Pláž Stalida, Pláž Stavros, Pláž Vai, Pláž Voulisma, Pláž Xerokampos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kréta.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám