Greece

Pláže na ostrově Kréta

Pláž Tsoutsouros - ostrov Kréta

Tsoutsouras

Dlouhá písečná pláž Tsoutsouros leží v jižní části řeckého ostrova Kréta, cca 60 km jižně od hlavního města Heraklion (Iraklion).

Kréta, Tsoutsouros na mapě Google maps

Pláž přiléhá k malé stejnojmenné vesničce Tsoutsouros, která se nachází v turisticky klidné oblasti jižního pobřeží Kréty, asi 12 km jižně od vesnice Kato Kasteliana. Na pobřeží u vesničky Tsoutsouros funguje malý přístav, rozdělující místní zhruba 2 kilometrovou pláž Tsoutsouros na dvě části.

Písečná, místy spíše hrubě písečná pláž Tsoutsouros se zvolna noří do křišťálově čistého moře. Pobřeží je ale otevřené silným větrům a můžete tu tak zažít i větší vlny. Pláž je částečně organizovaná, na vybraných místech mohou turisté využít lehátka se slunečníky, bary s osvěžujícími nápoji či stánek s nabídkou nějakého vodního sportu. Krásně se odpočívá i ve stínu tamaryškových stromů, které rostou podél pláže. Tsoutsouros je hodně oblíbená mezi místními obyvateli z blízkého i širšího okolí, a tak tu o víkendu může být občas přeplněno.

Podle místních legend stojí nynější vesnička Tsoutsouros na místě starobylého města Inatos. Původně rybářská osada Tsoutsouros se vlivem vzrůstajícího turistického ruchu v posledních letech poměrně rozrostla, stále si však zachovává klid a mír tradiční řecké vesničky. Naleznete tu několik apartmánů k pronájmu, taveren či obchůdků s různorodým zbožím.

Západně od přístavu Tsoutsouros můžete objevit několik velmi zajímavých krasových jeskyní. Jednou z nich je tzv. "Dračí jeskyně", ve které prý místní obyvatelé objevili kostru velkého draka. Východním směrem dojdete k dalším pěkným plážím Dermatos a Keratokambos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám