Letoviska ostrova Rhodos

Kalithies - ostrov Rhodos

Kalithies

Malebná vesnice Kalithies leží nedaleko severovýchodního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 13 km jižně od hlavního města.

Rhodos, Kalithies na mapě Google maps

Tradiční vesnice Kalithies je typická rhodská vesnička s úzkými dlážděnými ulicemi a kamennými domy. V minulosti byla vesnička známá jako Kalathiés či Kalatiés, přičemž své jméno pravděpodobně získala díky rostlinám „kolythos“ (či „kolythea“), které se v této oblasti hojně vyskytovaly. Můžeme je tu vidět i dnes, ale jejich množství již není tak impozantní jako kdysi.

V Kalithies stojí také několik krásných kostelů a kapliček, které při procházce vesnicí nelze minout. Známé jsou zejména kostel Proměna Spasitele s ikonostasem z 16. století a klášter Panny Eleoussy se dvěma rytířskými erby. Oblíbenou zastávkou je také kostel Čestného kříže, obklopený starými, kouzelnými kavárnami.

Milovníkům tradičních řeckých náboženských svátků doporučujeme Kalithies navštívit ve dnech 13. a 14. září, kdy se tu koná svátek Svatého (čestného) kříže.

V blízkosti Kalithies se nachází krásná krápníková jeskyně Kalamonias (známá také jako jeskyně sv. Jiří), která ve svém nitru ukrývá jednak nádherné stalaktity, ale také lidské stopy až z dávného období neolitu (tedy zhruba z období 5 000 až 3 700 př. n. l.).

Obec Kalithies se rozprostírá v severní části ostrova Rhodos, nedaleko jeho východního pobřeží. Kalithies leží asi 13 km jižně od hlavního města Rhodos a jen 2 km od jednoho z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších turistických letovisek na ostrově, letoviska Faliraki.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Afandou, Faliraki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám