Letoviska ostrova Rhodos

Kiotari - ostrov Rhodos

Kiotari

Středně velké, přímořské letovisko Kiotari se nachází na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 60 km od hlavního města. Jedná se o dlouhý pás tvořený moderními hotelovými komplexy a přilehlými plážemi.

Rhodos, Kiotari na mapě Google maps

Charakteristika letoviska Kiotari

Turistické letovisko získalo své jméno díky malinkaté vesničce Kiotari, která leží v této oblasti. Ve skutečnosti však zdejší středisko vzniklo uměle na jihovýchodním pobřeží ostrova, postupnou zástavbou moderními a luxusními hotelovými resorty, která v současné době dosahuje délky zhruba 4 km.

Návštěvníci Kiotari se tak mohou těšit na rozmanité a bohaté turistické služby včetně restaurací, barů, obchůdků, lekárny, bazénů a hotelových pláží. Hoteloví hosté si mohou užívat i nejrůznější sportovní a kulturní akce, pro děti např. animační kluby a hřiště.

Pláž Kiotari

Součástí letoviska je i stejnojmenná, písčito-oblázková pláž Kiotari, která má trochu načervenalou barvu. Většinu z její délky ale zabírají menší soukromé pláže, protože velké hotelové resorty mají často i vlastní hotelovou pláž.

Pobřeží letoviska Kiotari je tak poseté malými a dobře vybavenými plážemi, které se střídají s neorganizovanými a volnými částmi pobřeží, kam si může přijít kdykoliv a roztáhnout si tu osušku, aniž by musel být hotelovým klientem.

Okolí Kiotari a tipy na výlety

V těsné blízkosti resortů a jednotlivých hotelů toho moc k vidění bohužel není a příroda je tu trochu divočejší než v severní polovině rhodského ostrova. Pokud se budete chtít vydat na výlet, musíte popojet autobusem (v letovisku je autobusová zastávka) nebo ještě lépe zapůjčeným autem.

Směrem do vnitrozemí (cca 4 km) se nachází opravdu krásná horská vesnička Asklipio, která vám může nabídnout to, co letovisku Kiotari chybí – pravou řeckou atmosféru, procházku mezi domečky se zahrádkami s olivovníky a citronovníky nebo návštěvu historických památek. Doporučujeme se jít podívat zejména na kostel Nanebevzetí Panny Marie a poté si vyšlápnout k ruinám johanitského hradu Asklipio.

Necelých 20 km severně se na výběžku ostrova vypíná nádherné starobylé město Lindos, které zcela jistě musíte během svého pobytu v Kiotari navštívit. Lindos je světoznámým archeologickým nalezištěm a patří mezi historické památky UNESCO. K městečku patří i Akropole Lindos a v jeho blízkosti leží také krásné pláže Lindos (Megali Paralia), menší Pallas a především pak úžasně romantická zátoka sv. Pavla.

Pro koho je středisko Kiotari vhodné

Letovisko Kiotari je vhodné pro turisty, kteří si chtějí na své dovolené především odpočinout a užít si all-inclusive služby moderních hotelů včetně hotelových restaurací, bazénů a hotelových pláží. Takoví návštěvníci tu určitě budou spokojeni. Hotely také běžně nabízejí zábavu pro děti a na pláži i nabídku vodních sportů.

Máte-li však rádi procházky po okolí a objevování okolní přírody, byli byste tu zklamáni. Původní řecká zástavba zde chybí (i když sem tam mezi hotely můžete nějaký menší řecký domeček spatřit) a okolní příroda je spíše pustá.

Chcete-li ale využít letovisko jako základnu pro poznávání krás jižní části ostrova Rhodos, určitě to možné také je. Středisko Kiotari protíná po celé jeho délce silnice spojující Kalathos s jihem ostrova, a tak není problém vyjet si i na občasné výlety po okolí.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Asklipio, Gennadi, Vati

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám