Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Kiotari - ostrov Rhodos

Kiotari

Středně velké letovisko Kiotari se nachází na jižní polovině východního pobřeží ostrova Rhodos, jeho vzdálenost od hlavního města Rhodos je přibližně 50 km. Letovisko získalo své jméno díky malinkaté vesničce Kiotari, která leží v této oblasti. Ve skutečnosti se jedná o uměle vytvořený komplex velkých a luxusních hotelů táhnoucí se v délce zhruba 4 km podél pobřeží Středozemního moře, sem tam mezi jednotlivými hotely narazíte na tradiční řecký domek či tavernu. Návštěvníci mohou využít služeb několika minimarketů, dobře fungujících restaurací, barů a kaváren, k dispozici je i lékárna a zastávka autobusové dopravy.

Rhodos, Kiotari na mapě Google maps

Pláž Kiotari

Pláž Kiotari je označována jako písčito-oblázková, výjimkou nejsou ale ani větší oblázky a písek má načervenalou barvu. Velkou část pobřeží v letovisku zabírají však soukromé hotelové pláže, které turistům zajistí pohodlí, klid a sportovní vyžití typu windsurfing apod.

Kiotari - tipy na výlety

V rámci dovolené v Kiotari bychom vám určitě doporučili vydat se i za brány luxusních hotelů a poznat blízké i vzdálenější památky, tradiční kulturu nebo přírodu ostrova Rhodos. Severovýchodně od letoviska se vypíná starobylé město Lindos. Příroda je v této oblasti o trochu divočejší než na severu.

Nedaleko Kiotari, směrem do vnitrozemí, dojedete do malebné řecké vesničky Asklépio s původní ostrovní atmosférou – uvidíte zde menší domečky místních obyvatel se zahrádkami s olivovníky a citrovníky, ale i krásný kostelík nebo fotbalové hřiště. Zajímavým tipem na výlet je také například hrad Monolithos.

Pro koho je středisko vhodné?

Středisko Kiotari protíná po celé jeho délce silnice spojující Kalathos s jihem ostrova a za posledních několik let se toto letovisko opravdu hodně rozrostlo. Bohužel zde nenajdete skutečnou řeckou komunitu, pouze obchody a hotely, z nichž většina pracuje na systému all-inclusive. Máte-li však rádi ubytování v luxusních hotelových komplexech, koupání v moři a občasné výlety, je tato část Rhodu určena pro vás. Moderní hotely nabízejí svým klientům veškerý luxus, jsou zde restaurace, bary, hřiště, bazény i různé sportovní a kulturní vyžití.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Asklipio, Gennadi, Lardos, Lindos, Pefki (Pefkos), Vati

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám