Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Letoviska -Koskinou (Reni Koskinou)

Koskinou (Reni Koskinou) - ostrov Rhodos

Koskinou (Reni Koskinou)

Menší a oblíbené přímořské letovisko Koskinou se nachází u severovýchodního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 7 km jižně od hlavního města. Koskinou územně spadá pod větší turistické středisko Kalithea.

Rhodos, Koskinou (Reni Koskinou) na mapě Google maps

Vesnice Koskinou

Původní, starobylá vesnička Koskinou (či Reni Koskinou) je od rušného turistického střediska vzdálená necelé 3 km a leží směrem do vnitrozemí ostrova Rhodos. Koskinou je typicky řecky poklidná vesnice, avšak něčím výjimečná a mezi místními známá. Ve zdejších úzkých uličkách se ukrývají venkovské domečky, jejichž dveře doslova září do okolí, protože jsou vymalované v živých barvách (často v červené, modré, tyrkysové a žluté) s vyřezávanými nebo leptanými dezény. Nicméně abyste tuto krásu viděli, musíte nechat auto na parkovišti na návsi a vydat se dál některou z malých uliček zachované části obce. Za návštěvu stojí také kostel Panny Marie z druhé poloviny 19. století, který je krásnou dominantou zdejšího náměstí.

V novější části vesnice se nacházejí již modernější domy, které zde v posledních letech stavějí bohatí lidé z Rhodu (právě pro krátkou vzdálenost obce od hlavního města).

Další zajímavostí letoviska Koskinou je místní pochoutka zvaná „melekouni“. Tuto sladkost připravují hospodyňky z vesnice před velkými svátky a jejich výroba je určitým rituálem, doprovázeným zpíváním písní. Pochoutku „melekouni“ si můžete ve vesnici objednat (v cukrárně nebo pekárně).

Letovisko Reni Koskinou - pobřeží a pláž

Turisticky nejrušnější část letoviska Koskinou se nachází na pobřeží ostrova, v pěkné mořské zátoce lemované moderními hotely a penziony. Ubytovací zařízení jsou doplněna tavernami, restauracemi a obchůdky.

Zdejší oblíbená pláž Reni Koskinou je převážně písečná, u vstupu do vody spíše písčito-oblázková. Samozřejmostí je plážový servis, nabídka vodních sportů i půjčovny nejrůznějších sportovních potřeb.

Koskinou a tipy na výlety po blízkém okolí

Výhodou letoviska Reni Koskinou je jeho poloha a dobrá dopravní dostupnost. Díky blízkosti hlavního města Rhodos si toto nádherného historické město a jeho úžasné památky můžete vychutnat i několikrát za dovolenou, například jednou můžete do hlavního města zavítat přes den a jednou v noci. Uvidíte, že pokaždé vás upoutá a nadchne něčím jiným.

Příjemnou procházkou se dostanete například do blízké Kalithei, kde doporučujeme navštívit bývalé přímořské termální lázně Kalithea („Thermai Kalythiai“). Termální prameny Kalithea mají velmi dlouhou minulost, neboť o jejich terapeutických účincích se mluvilo již ve starověku. Lázeňský areál se rozkládá v pěkné zátoce a v roce 2007 byl kompletně a moderně zrekonstruován.

Během hlavní turistické sezony funguje dobře také místní autobusová doprava, jejíž linky směřují do hlavního města i do ostatních letovisek na ostrově.

Pro koho je středisko Koskinou vhodné?

Reni Koskinou je pěkné prázdninové letovisko s moderními hotely, krásnou písčitou pláží a výbornou dopravní dostupností. Leží jen pár kilometrů od hlavního města Rhodos či turisticky velmi oblíbeného letoviska Faliraki, přitom však stále patří k těm poklidným. Turisté se tu mohou rovněž spolehnout na kvalitní turistické zázemí.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Faliraki, Kalithea, Rhodos (město)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám