Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Letoviska - Koskinou (Reni Koskinou)

Koskinou (Reni Koskinou) - ostrov Rhodos

Koskinou (Reni Koskinou)

Letovisko označované cestovními kancelářemi jako Koskinou nebo jako Reni Koskinou, najdete na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, mezi letoviskem Kalithea a hlavním městem Rhodos. Vzdálenost od hlavního města je přibližně 7 km. Koskinou je menší, ale malebné a oblíbené letovisko, územně spadající ke Kalithee.

Rhodos, Koskinou (Reni Koskinou) na mapě Google maps

Vesnice Koskinou

Původní vesnička Koskinou, vzdálená od turistického střediska necelé 3 km, je typicky řecky poklidná, avšak něčím výjimečná a mezi místními známá. Ve zdejších úzkých uličkách se ukrývají venkovské domečky, jejichž dveře doslova září do okolí – jsou vymalované v živých barvách (často v červené, modré, tyrkysové a žluté) s vyřezávanými nebo leptanými dezény. Nicméně abyste tuto krásu viděli, musíte nechat auto na parkovišti na návsi a vydat se dál některou z malých uliček zachované části obce. V novější části vesnice uvidíte již modernější domy, které zde v posledních letech stavějí bohatí lidé z Rhodosu (právě pro krátkou vzdálenost obce od hlavního města).

Za návštěvu stojí také kostel z roku 1873 dominující náměstí.

Další zajímavostí letoviska Koskinou je místní pochoutka zvaná „melekouni. Tuto sladkost připravují hospodyňky z vesnice před velkými svátky a jejich výroba je určitým rituálem, doprovázeným zpíváním písní. Pochoutku „melekouni“ si můžete ve vesnici objednat (v cukrárně nebo pekárně).

Letovisko Koskinou - pobřeží a pláž

Turisticky nejživější část letoviska se ale nachází na samém pobřeží ostrova, kde je krásná mořská zátoka lemovaná hotely a dalšími ubytovacími zařízeními. Zdejší oblíbená pláž Reni Koskinou je písečná, místy s kamínky. Samozřejmostí je plážový servis, nabídka vodních sportů i půjčovny nejrůznějších sportovních potřeb.

Tipy na výlety po blízkém okolí

Výhodou letoviska je jeho poloha a dobrá dopravní dostupnost. Díky jeho blízkosti si můžete vychutnat hlavní město Rhodos a jeho památky i několikrát za dovolenou, například jednou si můžete udělat výlet do města přes den a jednou v noci. Uvidíte, že pokaždé vás upoutá a nadchne něčím jiným.

Příjemnou procházkou se dostanete například do blízké Kalithei, kde doporučujeme navštívit bývalé přímořské termální lázně Kalithea („Thermai Kalythiai“).

Během hlavní turistické sezony funguje dobře také místní autobusová doprava, jejíž linky směřují do hlavního města i do ostatních letovisek na ostrově.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Faliraki, Kalithea, Rhodos (město)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám