Letoviska ostrova Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Letoviska -Kamiros Skala

Kamiros Skala - ostrov Rhodos

Skala Kamirou

Malá přístavní vesnice Kamiros Skala se nachází u západního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 45 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Kamiros Skala na mapě Google maps

Malý přístav Kamiros Skala (či Skala Kamirou) je známý především proto, že odtud v hlavní turistické sezoně vyplouvají lodě k nedalekému ostrovu Halki (cesta tam trvá zhruba 1 hod.), i k menšímu, opuštěnému ostrůvku Alinda (cesta trvá zhruba 30 min.). Po celý rok však přístav slouží především jako bezpečné útočiště pro malé rybářské lodě.

Stejně jako přístav se jmenuje i celá vesnička, která je ale hodně malá, neboť se skládá pouze z několika malých domků a příjemných taveren. Doporučujeme některou ze zdejších taveren navštívit a ochutnat speciality z čerstvě ulovených ryb. Rybářská tradice je tu stále silná. Chcete-li se v Kamiros Skala zdržet déle, u místních obyvatel můžete sehnat i pokoj k pronájmu.

V bízkosti přístavu se nachází malá, oblázková až kamenitá pláž, klidná a s křišťálově čistým mořem. Na pobřeží kdysi stávala bazilika s krásnými mozaikami, která však byla zničena velkými mořskými vlnami a dnes jsou z ní už jen ruiny.

Rybářská vesnice Kamiros Skala se nachází u západního pobřeží ostrova Rhodos, jižně od malého střediska Mandriko a severně od výborně zachovalého, johanitského hradu Kritinia. Turisté občas zaměňují název přístavu Kamiros Skala (či Skala Kamirou) s archeologickým nalezištěm Kamiros, které odtud leží asi 13 km směrem na sever.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Embonas, Kritinia, Mandriko

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám