Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Ixia - ostrov Rhodos

Ixia

Na severozápadním pobřeží ostrova, jen pár kilometrů (cca 5 km) pod hlavním městem Rhodos, naleznete letovisko Ixia. Jedná se o jedno z nejvíce rozvinutých letovisek na ostrově, které návštěvníkům nabízí vše potřebné. Podél pobřeží stojí vysoké, luxusní hotely s řetězcem restaurací a barů, dále od břehu se nachází klidnější rezidenční oblast s horou Akramitis v pozadí.

Rhodos, Ixia na mapě Google maps

Pláž Ixia

Pláž v letovisku Ixia je oblázková až kamenitá, místy písčito-oblázková. Široká a několik kilometrů dlouhá pláž nabízí turistům možnost pronájmu lehátek a slunečníků i rozmanité sportovní vyžití – v provozu zde jsou např. půjčovny surfů a vodních skútrů. Stejně jako na celém západním pobřeží ostrova, ani zde nečekejte tiché a klidné moře. Na druhou stranu, i přes menší či větší vlny, je moře stále krásně čisté a modré.

Souběžně s pláží vede promenáda, která se táhne až do města Rhodos. Vydáte-li se po této promenádě, můžete se cestou osvěžit v několika barech, tavernách i řeckých pekárnách nebo se zastavit v Rhodeslandu, růžovém obchodním centru, které tu také naleznete.

Letovisko Ixia

Středisko Ixia je zasazeno do příjemného prostředí stromů a jiné zeleně, zároveň na vás dýchá i pocit luxusu. Ubytování je na vysoké úrovni, místní luxusní hotelové komplexy nabízejí zázemí jak hotelového typu, tak i například bungalovy s vlastními bazény. Množství obchůdků, taveren, restaurací, barů i diskoték je samozřejmostí.

Určitým rušivým prvkem může být ale hlavní silnice spojující město Rhodos s letištěm a západním pobřežím ostrova, která prochází i touto oblastí. Zatímco u některých hotelů je pořadí pláž – hotel – silnice, u jiných (především ve východní části letoviska) prochází silnice mezi pláží a hotelem, což už může pokazit celkový dojem návštěvníků.

Doporučujeme určitě využít blízkost historického města Rhodos s řadou památek a blíže ho poznat. Do hlavního města se můžete dopravit místními linkovými autobusy, které zastavují na hlavní silnici protínající letovisko a jsou poměrně spolehlivé. Dalším zajímavým turistickým cílem, který byste neměli při návštěvě této oblasti opomenout, je jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na ostrově, starověké město Ialyssos.

Pro koho je středisko vhodné?

Výběr dovolené v letovisku Ixia bychom proto doporučili turistům, kteří chtějí mít zázemí v podobě kvalitního a luxusního ubytování, ale nemají až tak vysoké nároky na blízké okolí vybízející k romantickým procházkám či pěším turistickým výletům. Jedná se opravdu spíše o zástavbu hotelových komplexů. Nic vám však samozřejmě nebrání v tom vyrazit na pláž na romantickou procházku při západu slunce:) Vzhledem k poloze pláže a mořskému vánku, který může především v odpoledních hodinách zvedat vysoké vlny, vyhledávají tuto oblast také vyznavači windsurfingu, vodního lyžování, jachtingu a jiných vodních sportů.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Ialyssos, Rhodos (město), Trianta

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám