Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Kremasti - ostrov Rhodos

Kremasti

Prázdninové letovisko Kremasti leží na západním pobřeží ostrova, v jeho severní části. V blízkém okolí střediska se nachází letiště a sousední letoviska Ixia a Ialyssos. Od hlavního města Rhodos je Kremasti vzdáleno cca 10 km.

Rhodos, Kremasti na mapě Google maps

Letovisko Kremasti

Kremasti je poměrně rušným místem, a to především ze dvou důvodů. Letovisko je situováno v těsné blízkosti letiště, což může především v hlavní letní sezoně způsobovat větší hluk. Navíc, centrem městečka prochází hlavní silnice.

Svým návštěvníkům ale poskytuje veškeré základní služby, které od prázdninové destinace očekáváte, včetně obchůdků, taveren a barů. U jednoho z hotelů stojí také menší aquapark.

Pláž Kremasti

Letovisko Kremasti leží na návětrné straně ostrova, moře je zde proto divočejší. Na široké oblázkové pláži jsou rekreantům k dispozici i lehátka a slunečníky. Spíše než milovníky lenošení a čtení je ale pláž vyhledávána sportovními povahami. Větší mořské vlny přejí vodním sportům, například windsurfingu (je tu škola windsurfingu). Pláž je ale docela prudká, není proto vhodná pro děti a starší lidi.

Tipy na výlet v blízkém okolí

Uprostřed městečka Kremasti, na návsi lemované stromy, stojí krásný kostel, který jistě stojí za vaši návštěvu. Město je také známé Festivalem Panny Marie, který místní slaví každoročně 15. srpna.

Samotné letovisko budete mít asi prozkoumané velice brzy, ostrov Rhodos ale nabízí celou škálu historických památek, přírodních zajímavostí i kulturních a společenských akcí. Pro začátek můžete vyrazit do blízkého okolí – do hlavního města Rhodos, významného historického a kulturního centra celého ostrova, nebo za nočním životem do sousedního letoviska Ialyssos. Směrem do vnitrozemí se ukrývá vesnička Pastida, oáza klidu uprostřed citrusových a olivových hájů s několika menšími obchůdky a tavernami. Z letoviska lze také podniknout výlet směrem na Filerimos, kde se rozkládá jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na ostrově.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Ialyssos, Paradisi (Paradeisi), Pastida, Trianta

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám