Letoviska ostrova Rhodos

Psinthos - ostrov Rhodos

Psinthos

Tradiční řecká vesnička Psinthos leží v severní části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 23 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Psinthos na mapě Google maps

Psinthos je malebná vesnička, která se rozkládá ve výšce asi 350 m n. m., obklopená horami a svěží přírodou. V obci žije zhruba jeden tisíc obyvatel a většina z nich pracuje v zemědělství. Vyhlášený je především velmi kvalitní med od místních výrobců.

Centrum vesnice tvoří malé náměstí s tavernami a několika obchůdky a s kostelem zasvěceným Panně Marii. Příjemnou atmosféru dodávají místu především staré platany. Psinthos je velmi poklidné místo, které však každoročně ožívá v den 8. září, kdy se tu konají církevní slavnosti doprovázené dobrým jídlem, hudbou a tancem.

Vesnice Psinthos je známá také pro své jídlo, neboť zdejší taverny jsou ryze řecké, s nabídkou typicky řecké kuchyně a s důrazem na grilované maso. O víkendech se sem sjíždějí i obyvatelé z hlavního města Rhodos, které je odtud vzdáleno zhruba 23 km. Turistů sem ale příliš moc nejezdí, většina z nich pouze vesničkou projede, když míří do blízké přírodní rezervace Petaloudes (tzv. Údolí motýlů). Z turisticky oblíbeného střediska Faliraki je to do vesničky Psinthos jen asi 14 km.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám