Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Agios Georgios (Agios Pavlos)

Pláž Agios Georgios (Agios Pavlos) - ostrov Rhodos

Agios Georgios (Agios Pavlos)

Klidná, téměř nedotčená písečná pláž Agios Georgios leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 82 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Agios Georgios (Agios Pavlos) na mapě Google maps

Pláž Agios Georgios se nachází v nezastavěné a klidné části jihovýchodního pobřeží ostrova Rhodos a sama pláž je oázou klidu a volné přírody. Povrch pláže tvoří nádherně jemný a mokrý písek (dál od vody se už v písku objevují i oblázky, kamínky nebo větvičky z okolních keřů), omývaný křišťálově čistým mořem. Pláž lemují divoké cypřiše.

Agios Georgios je tak řazena i mezi romantické pláže ostrova Rhodos, ideální pro strávení chvilek jen ve dvou nebo i pro rodiny, které si chtějí užít den v klidu a v soukromí. Pláž je však neorganizovaná, bez turistického zázemí, proto si nezapomeňte sbalit i jídlo a dostatek tekutin.

Na druhou stranu, důvodem, proč je pláž Agios Georgios velmi klidná a stále přirozená, je fakt, že leží už opravdu stranou hlavních turistických letovisek ostrova a přístup k ní je náročnější. Chcete-li se na pláž vydat, jeďte z letoviska Plimmiri na vesnici Kattavia, ale jeďte na jih podél pobřeží. Až uvidíte kostel sv. Pavla, podle kterého se pláži říká také pláž Agios Pavlos, odbočte doleva na prašnou polní cestu. Ta vás poté zavede k pobřeží, na pláž Agios Georgios.

Pláž leží už jen kousek od samého jihu ostrova Rhodos, kde se rozprostírá jedinečná a zejména surfaři vyhledávaná pláž Prasonisi. Pokud pobýváte v této oblasti, můžeme pláž Prasonisi doporučit jako tip na nevšední výlet, protože ji ve skutečnosti tvoří jen pruh tekutých písků. Na jižním výběžku je poté už jen maják.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Mavros Kavos, Pláž Plimiri

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám