Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Plimmiri - ostrov Rhodos

Plimmiri

Na jihu řeckého ráje, ostrova Rhodos, se nachází malé letovisko Plimmiri (někdy psané také jako Plimiri nebo Plimmyri). Leží na východním pobřeží ostrova, daleko od rušných letovisek severu. Vzdálenost do hlavního města je už trochu delší, více než 80 km.

Rhodos, Plimmiri na mapě Google maps

Letovisko Plimmiri

Základ letoviska tvoří maličká původní řecká usedlost s ortodoxním kostelíkem, kterou když doplníme několika hotely a blankytně modrým Středozemním mořem, dostaneme místo jako stvořené k odpočinku a relaxaci. Součástí letoviska je přírodní záliv s nádhernými písečnými dunami, bujnou vegetací a dlouhým kamenným molem, který vymezuje začátek zdejší pláže.

Pláž Plimmiri je písečná, přes 2 km dlouhá a pro počet zdejších návštěvníků naprosto dostatečná. Pláže v této oblasti nebývají přelidněné. Díky křišťálově čisté vodě a pozvolnému vstupu do moře můžeme pláž doporučit i rodinám s dětmi.

Pro koho je středisko vhodné?

Letovisko Plimmiri je vhodné především pro ty, kteří chtějí svoji dovolenou strávit odpočinkem, v tichu a soukromí. Jižní část ostrova je obecně klidnější a méně obydlená než turisticky exponovaný sever ostrova. Vydáte-li se od letoviska směrem do vnitrozemí, narazíte jen na malá políčka a skalnaté pahorky. V Plimmiri se také ubytovávají surfaři, kteří míří na samý jih ostrova, na pláž Prasonisi.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Gennadi, Kattavia, Lachania, Mesanagros

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám