Letoviska ostrova Rhodos

Plimmiri - ostrov Rhodos

Plimmiri

Malé a izolované přímořské letovisko Plimmiri se nachází na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 78 km jižně od hlavního města. Jedná se o turisticky velmi poklidnou oblast.

Rhodos, Plimmiri na mapě Google maps

Letovisko Plimmiri

Základ letoviska tvoří maličká, původní řecká usedlost s ortodoxním kostelíkem Virgin Zoodochos Pigi („Životadárné jaro“), několika přízemními domky a malými políčky okolo. Vesnička je známá díky výborné rybí taverně, která stojí přímo u pláže a hned vedle zdejšího kostelíka.

Plimmiri (někdy psané také jako Plimiri či Plimmyri) leží v opuštěné oblasti na jihovýchodě ostrova Rhodos, daleko od turisticky rušných letovisek severu. A kdyby tu před několika lety nevyrostl velký a luxusní hotelový resort, pravděpodobně byste tuto vesničku ani nenašli. Dnes už na ni odkazují velké směrové cedule. Pojedete-li z letoviska Lachania na vesničku Kattavia, uvidíte odbočku vlevo směrem k pobřeží.

Pobřeží a pláž Plimmiri

Letovisko Plimmiri se rozprostírá v malé přírodní zátoce s velkými písečnými dunami, bujnou vegetací a dlouhým kamenným molem, který vymezuje začátek zdejší pláže. Pláž Plimmiri je písčitá až písčito-oblázková a kromě části, která patří k velkému hotelu, není pláž organizovaná.

Pro koho je středisko Plimiri vhodné

Středisko Plimiri se rozprostírá na úpatí hor, které se táhnou vnitrozemím ostrova, a opravdu je to oblast velice klidná až pustá. Budete-li trávit dovolenou ve zdejším hotelovém resortu, bude o vás dokonale postaráno a jistě si krásně odpočinete. Na nějaké procházky po okolí nebo do blízkých center to ale není. Za branami hotelového komplexu je už jen divoká příroda. Letovisko bychom proto doporučovali především těm, kteří chtějí svoji dovolenou pojmout jako čistě odpočinkovou, hotelovou a plážovou.

Ubytování v Plimiri vyhledávají také surfaři mířící na samý jih ostrova, na pláž Prasonisi, která odtud není daleko a je určitě dobrým tipem na výlet, pokud v této oblasti pobýváte (přes vesničku Kattavia je cesta dlouhá asi 20 km). Oblíbeným cílem výletů jsou také zdejší pláže Agios Georgios (Saint George) a Mavros Kavos, krásné romantické pláže s písečnými dunami a pomalým vstupem do moře.

Zapůjčení auta je tak v případě Plimiri nutností. Autobusová doprava sice na ostrově Rhodos funguje spolehlivě a hojně, ale musíte se dostat do některého z větších letovisek, alespoň do Gennadi (cca 15 km severně podél pobřeží).

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Lachania

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám