Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Mavros Kavos

Pláž Mavros Kavos - ostrov Rhodos

Mavros Kavos

Izolovaná a klidná pláž s nádherně jemným pískem, pláž Mavros Kavos, leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 84 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Mavros Kavos na mapě Google maps

Pláž Mavros Kavos se rozkládá na břehu malé zátoky v nezastavěné a turisticky odlehlé části jihovýchodního pobřeží ostrova Rhodos. Povrch pláže tvoří nádherně jemný a mokrý písek (dál od vody se už v písku objevují i oblázky, kamínky nebo větvičky z okolních keřů), omývaný křišťálově čistým mořem. Za čistotu pláže i moře byla Mavros Kavos oceněna i modrou vlajkou EU. Pláž lemují písečné duny, divoké cypřiše a celá oblast působí jako oáza klidu.

Není překvapivé, že Mavros Kavos je pravidelně řazena i mezi nejromantičtější pláže ostrova Rhodos, ideální pro strávení chvilek jen ve dvou nebo i pro rodiny, které si chtějí užít den v klidu a v soukromí. Rodiny s dětmi ocení i pozvolný vstup do vody. Pláž je však neorganizovaná, bez turistického zázemí, proto si nezapomeňte sbalit i jídlo a dostatek tekutin.

Na druhou stranu, důvodem, proč je pláž Mavros Kavos velmi klidná a stále přirozená, je fakt, že leží už opravdu stranou hlavních turistických letovisek ostrova a přístup k ní je náročnější. Chcete-li se na pláž vydat, jeďte z letoviska Plimmiri na vesnici Kattavia, ale jeďte na jih podél pobřeží. Až uvidíte kostel sv. Pavla, odbočte doleva. Cesta vás povede dolů k pobřeží – pokud pojedete rovně k pobřeží, dojedete na pláž Agios Georgios (ta je typově velmi podobná, také neorganizovaná, písečná a klidná), chcete-li se vydat k pláži Mavros Kavos, na rozcestí se dáte vpravo. Pláž Mavros Kavos leží jižně od pláže Agios Georgios.

Pláž leží už jen kousek od samého jihu ostrova Rhodos, kde se rozprostírá jedinečná a zejména surfaři vyhledávaná pláž Prasonisi. Pokud pobýváte v této oblasti, můžeme pláž Prasonisi doporučit jako tip na nevšední výlet, protože ji ve skutečnosti tvoří jen pruh tekutých písků. Na jižním výběžku je poté už jen maják.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios (Agios Pavlos), Pláž Plimiri

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám