Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Plimiri - ostrov Rhodos

Plimiri

Klidná písčito-oblázková pláž Plimmiri leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 78 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Plimiri na mapě Google maps

Pláž tvoří součást stejnojmenného přímořského letoviska Plimmiri, malinké vesničky s několika původními řeckými domky a malými políčky. Na okolních rozlehlých divokých loukách vyrostl před pár lety velký a moderní hotelový komplex. Kromě areálu hotelu je oblast kolem Plimmiri velice tichá až opuštěná.

Počátek zdejší pláže určuje dlouhé kamenné molo, u kterého kotví rybářské loďky a malé turistické loďky či vodní skutry.

Povrch pláže tvoří převážně směs písku a oblázků, ale najdeme tu i místa krásně písčitá. Jediná organizovaná část pláže patří k hotelovému komplexu, kde jsou klientům k dispozici lehátka, slunečníky i vodní sporty, jinak je pláž ponechána přirozená. Hotelová pláž je také upravená a čistě písčitá.

Na pláž Plimiri také míří instruktoři potápění, kteří sem berou už zkušenější klienty. Na mořském dně nedaleko od zdejšího pobřeží a v hloubce až 22 m totiž leží starý vrak nákladní lodi Giannoula K. Loď tu prý ztroskotala v roce 1981, ale i dnes je dobře zachovalá a pro potápěčské aktivity naprosto dokonalá.

Pláž Plimiri dosahuje délky zhruba 3 km, což je pro počet zdejších návštěvníků naprosto dostatečné. Pláže v této oblasti nebývají přelidněné. Díky křišťálově čisté vodě a pozvolnému vstupu do moře můžeme pláž doporučit i rodinám s dětmi.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios (Agios Pavlos), Pláž Lachania, Pláž Mavros Kavos, Pláž Salamina

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám