Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Alyki - ostrov Rhodos

Alyki

Velmi klidná, oblázková pláž Alyki leží na jihozápadním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, zhruba 76 km jihozápadně od hlavního města Rhodos.

Rhodos, Alyki na mapě Google maps

Pláž Alyki (psaná také jako Aliki) se nachází přímo pod rhodskou vesnicí Monolithos, jejíž dominantou je středověký hrad Monolithos, postavený na tamní skále. Vydáte-li se z letoviska dolů k pobřeží, úzká klikatá silnice vás zavede k ceduli s nápisem „Alyki beach“.

Pláž je převážně oblázková až kamenitá, ale u samotného vstupu do vody najdete i místa s  jemným pískem. Nicméně některé kameny mohou být ostré a v létě hodně rozpálené, doporučujeme proto na tuto pláž boty do vody. Zdejší břehy omývá nádherně čisté moře, někdy i s většími vlnami. Pláž obklopují zajímavé skalní útvary a podmořské útesy sem lákají i rybáře a sportovní potápěče.

Pláž je velmi klidná a není nezvyklé, že i v hlavní turistické sezoně tu budete sami. Alyki je neorganizovaná pláž, ale jsou tu k dispozici lehátka, která si můžete zapůjčit. Vodu a jídlo si však nezapomeňte přinést vlastní.

Nedaleko, podél pobřeží směrem na jih se nachází pláž Fourni. Ta patří také mezi klidnější rhodské pláže, ale je už větší a turisty také více navštěvovaná, k dispozici je tu návštěvníkům i stánek s občerstvením.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Fourni, Pláž Kalamos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám