Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Anemomilos (Anemomylos)

Pláž Anemomilos (Anemomylos) - ostrov Rhodos

Anemomilos (Anemomylos)

Odlehlá oblázková pláž Anemomilos leží u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 30 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Anemomilos (Anemomylos) na mapě Google maps

Povrch pláže Anemomilos (či Anemomylos) tvoří směs písku, oblázků i větších kamenů a z okolních porostů jsou tu nafoukané i různé větvičky. Největší „nános“ je u vstupu do vody, po pár metrech v moři ale ucítíte pod nohami už jen měkký písek. Voda je v této oblasti nádherně průzračná.

Obecně u západního pobřeží ostrova Rhodos fouká silný vítr, který i na pláž Anemomilos zavane někdy mořské řasy. Většinou jsou tu ale jen menší vlny, které dovolují plavat. Boty do vody jsou ale pro tohle místo nutností, dají se tu však nalézt i pěkná místečka, kde si můžete roztáhnout ručník.

Anemomilos je přírodní a neorganizovaná pláž, bez turistického zázemí v podobě lehátek či taveren. Jedinou turistickou vymožeností je tu plážová sprcha. To však bohatě stačí, protože turisté, kteří zavítají na pláž Anemomilos, hledají právě ticho, soukromí a blízkost přírody.

Přístupová cesta k pláži vede krátkou odbočkou z hlavní silnice, jedná se o prašnou přírodní cestu, sjízdnou pro auta i skútry. Pláž Anemomilos leží u západního pobřeží ostrova, v blízkosti letovisek Kalavarda a Fanes.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Fanes, Pláž Kalavarda, Pláž Kamiros, Pláž Soroni

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám