Letoviska ostrova Rhodos

Monolithos - ostrov Rhodos

Monolithos

Malá, tradiční vesnice Monolithos leží v kopcovité oblasti v jihozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 70 km jihozápadně od hlavního města. Dominantou místa je středověký hrad Monolithos, postavený na nedaleké skále.

Rhodos, Monolithos na mapě Google maps

Vesnička Monolithos se nachází ve vnitrozemí ostrova Rhodos, na silnici mezi obcemi Apolakkia a Siana. Monolithos je malá, klidná vesnička, která ale působí velmi příjemným a udržovaným dojmem. Zastavit se můžete v některé z místních taveren nebo v obchůdku s dárkovým zbožím a seženete tu i místní, velmi kvalitní produkty, především ovoce, víno a med.

Vesnička je známá zejména díky středověkému hradu Monolithos, který stával na vysoké skále v těsné blízkosti západního pobřeží (cca 2 km západně od vesnice). Tato skála je velmi dobře rozpoznatelná, protože vyčnívá z okolních borovicových lesů – odtud pochází i název Monolithos, což v překladu znamená „jediná skála“. Největší slávu zažíval hrad v období johanitských rytířů v 15. století, v současnosti si mohou návštěvníci prohlédnout jeho pozůstatky a především se kochat úžasným výhledem z těchto míst.

Po prohlídce hradu se doporučujeme přesunout dolů na pobřeží na pláž Fourni a osvěžit se v křišťálově čistém moři.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Siana

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám