Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Fourni - ostrov Rhodos

Fourni

Krásná a klidná písčito-oblázková pláž Fourni leží v jihozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 76 km jihozápadně od hlavního města. Jednoduché vybavení pláže je příjemné a nijak nenarušuje okolní divokou přírodu.

Rhodos, Fourni na mapě Google maps

Pláž Fourni se nachází v blízkosti vesničky Monolithos a přímo pod zříceninou johanitského hradu Monolithos. K pláži se dostanete po stejné cestě jako k hradu Monolithos, jen těsně před hradem nesmíte minout ukazatel doleva na pláž Fourni. K pláži lze ale dojet pouze autem, protože cesta dolů k pobřeží je hodně prudká a plná serpentin. Na druhou stranu má horší přístup k pláži i svoji výhodu, a to, že ani v hlavní turistické sezoně nebývá pláž přelidněná.

Pláž Fourni se rozprostírá v malé zátoce ohraničené z obou stran skalami a její povrch tvoří směs písku a barevných oblázků. Pro Fourni je typický především klid, soukromí a divoká okolní příroda. Vydáte-li se k okrajům pláže, uvidíte tu zajímavé skalní útvary, o které se rozbíjejí mořské vlny, a ještě dál můžete objevit i další malinké zátoky.

Kvůli oblázkovému dnu a větším vlnám není vstup do vody úplně ideální pro menší děti.

Fourni je lehce organizovaná pláž s pojízdnou kantýnou, která nabízí chlazené nápoje a lehké občerstvení, několika slunečníky a lehátky a také se sociálním zařízením v podobě WC a sprchy. U pláže se nachází i malé, neplacené parkoviště.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Alyki, Pláž Kalamos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám