Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kritika - ostrov Rhodos

Písčito-oblázková, částečně organizovaná pláž Kritika leží v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 3 km východně od hlavního města.

Rhodos, Kritika na mapě Google maps

Pláž Kritika získala jméno podle přilehlé vesničky Kritika, která je velmi malá, klidná a často je již brána jako předměstí hlavního města Rhodos. Vesničku Kritika tvoří většinou malé domky místních obyvatel, několik kaváren a taveren a poté několik menších ubytovacích kapacit, které vyrostly v její jižní části u pobřeží. A právě před těmito vilkami se nachází organizovaná část pláže s lehátky, slunečníky a plážovou tavernou.

Pláž Kritika je dlouhá a táhne se podél hlavní silnice vedoucí z hlavního města Rhodos na jih podél západního pobřeží. Silnice leží mezi pláží a zástavbou, což může být nepříjemné. Na druhou stranu většinu návštěvníků pláže tvoří turisté z jiných letovisek, a to především z hlavního města Rhodos a ze sousedního prázdninového střediska Ixia, kteří tu hledají klid a soukromí. Většina pláže Kritika je neorganizovaná a veřejná.

Jižní část pláže plynule navazuje na sousední pláž Ixia. Moře je v této oblasti krásné čisté, obvykle v dopoledních hodinách zvlněné jemně a v odpoledních hodinách již s většími vlnami.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Akti Miaouli (Město Rhodos), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Ialyssos (Ialissos), Pláž Ixia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám