Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Ixia - ostrov Rhodos

Ixia

Široká a několik kilometrů dlouhá pláž Ixia se nachází u severního výběžku ostrova Rhodos, pouze 5 km jihozápadně od hlavního města. Oblázková, místy písčito-oblázková pláž nabízí turistům možnost pronájmu lehátek a slunečníků i rozmanité sportovní vyžití. Pláž je vyhledávaná především milovníky windsurfingu, ale díky kvalitnímu zázemí a krásně čisté vodě je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Rhodos, Ixia na mapě Google maps

V některých průvodcích se lze dočíst, že se jedná v podstatě o řadu navazujících pláží spíše než o jednu celistvou pláž. Ať tak či tak, je pravda, že pláž Ixia je velmi rozmanitá – naleznete zde části písčité, oblázkové až kamenité, některé úseky jsou veřejné a jiné soukromé. Většina z nich je spravována přilehlými hotely, funguje tady také několik center provozujících nejrůznější vodní sporty (windsurfing, vodní lyže, vodní skútry). Souběžně s pláží vede promenáda, která vás dovede až do města Rhodos. Vydáte-li se po této promenádě, můžete se cestou osvěžit v několika barech, tavernách i řeckých pekárnách nebo navštívit nejrůznější obchůdky a stánky.

Jedno z nejbližších letovisek k hlavnímu městu Rhodos, pěkné kosmopolitní letovisko Ixia, nabízí různé druhy ubytování – od velkých luxusních hotelů, přes apartmány až po jednotlivé pokoje k pronájmu. Pláže v Ixii jsou poměrně velké, písčito-oblázkové, s pozvolným vstupem do křišťálově modré vody. I přes mírný vánek a vlny, které bývají na západním pobřeží ostrova větší, je zde moře krásně čisté.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Akti Miaouli (Město Rhodos), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Ialyssos (Ialissos), Pláž Kremasti

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám