Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Ixia - ostrov Rhodos

Ixia

Široká a několik kilometrů dlouhá pláž Ixia se nachází u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, pouze 5 km jihozápadně od hlavního města. Pláž Ixia je převážně oblázková, místy písčito-oblázková.

Rhodos, Ixia na mapě Google maps

Pláž Ixia tvoří součást stejnojmenného turistického letoviska Ixia. Ixia je jedno z nejvíce rozvinutých letovisek na ostrově Rhodos, které návštěvníkům nabízí různé druhy ubytování (od velkých luxusních hotelů, přes bungalovy s vlastními bazény až po jednotlivé pokoje k pronájmu) i rozmanité turistické služby. Ixia je ve skutečnosti velkým hotelovým resortem, jehož zásadní výhodou je blízkost hlavního města Rhodos.

Projdete-li se po pobřeží letoviska Ixia, můžete mít pocit, že se jedná v podstatě o řadu navazujících pláží spíše než o jednu celistvou pláž. Ať tak či tak, je pravda, že pláž Ixia je velmi rozmanitá – naleznete zde části písčité, oblázkové až kamenité, některé úseky jsou veřejné a jiné soukromé. Většina z nich je spravována přilehlými hotely, funguje tady také několik center provozujících nejrůznější vodní sporty (windsurfing, vodní lyže, vodní skútry).

Pláž Ixia poskytuje svým návštěvníkům dobré turistické zázemí a nabízí mj. možnost pronájmu lehátek a slunečníků i rozmanité sportovní vyžití. Pláž je vyhledávaná především milovníky windsurfingu, ale díky kvalitnímu zázemí a krásně čisté vodě je vhodná téměř pro všechny (k vidění tu jsou i rodiny s dětmi).

Souběžně s pláží vede promenáda, která vás dovede až do města Rhodos. Vydáte-li se po této promenádě, můžete se cestou osvěžit v několika barech, tavernách i řeckých pekárnách nebo navštívit nejrůznější obchůdky a stánky.

Obdobně jako jinde na západním pobřeží ostrova Rhodos, ani zde nečekejte tiché a klidné moře. Na druhou stranu, i přes menší či větší vlny, je moře stále krásně čisté a modré. A většinou je v této oblasti i pozvolný vstup do vody.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Akti Miaouli (Město Rhodos), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Ialyssos (Ialissos), Pláž Kremasti, Pláž Kritika

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám