Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Ixia - ostrov Rhodos

Široká a několik kilometrů dlouhá pláž Ixia se nachází u severního výběžku ostrova Rhodos, pouze 5 km jihozápadně od hlavního města. Oblázková, místy písčito-oblázková pláž nabízí turistům možnost pronájmu lehátek a slunečníků i rozmanité sportovní vyžití. Pláž je vyhledávaná především milovníky windsurfingu, ale díky kvalitnímu zázemí a krásně čisté vodě je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Rhodos, Ixia na mapě Google maps

V některých průvodcích se lze dočíst, že se jedná v podstatě o řadu navazujících pláží spíše než o jednu celistvou pláž. Ať tak či tak, je pravda, že pláž Ixia je velmi rozmanitá – naleznete zde části písčité, oblázkové až kamenité, některé úseky jsou veřejné a jiné soukromé. Většina z nich je spravována přilehlými hotely, funguje tady také několik center provozujících nejrůznější vodní sporty (windsurfing, vodní lyže, vodní skútry). Souběžně s pláží vede promenáda, která vás dovede až do města Rhodos. Vydáte-li se po této promenádě, můžete se cestou osvěžit v několika barech, tavernách i řeckých pekárnách nebo navštívit nejrůznější obchůdky a stánky.

Jedno z nejbližších letovisek k hlavnímu městu Rhodos, pěkné kosmopolitní letovisko Ixia, nabízí různé druhy ubytování – od velkých luxusních hotelů, přes apartmány až po jednotlivé pokoje k pronájmu. Pláže v Ixii jsou poměrně velké, písčito-oblázkové, s pozvolným vstupem do křišťálově modré vody. I přes mírný vánek a vlny, které bývají na západním pobřeží ostrova větší, je zde moře krásně čisté.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám