Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Gennadi - ostrov Rhodos

Gennadi

Dlouhá a klidná oblázková pláž Gennadi leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 64 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Gennadi na mapě Google maps

Pláž tvoří součást stejnojmenného turistického letoviska Gennadi, které patří mezi velmi poklidná místa ostrova Rhodos. V letovisku nalezneme několik málo ubytovacích kapacit a základní turistické služby.

Pláž Gennadi odpovídá charakteru celého letoviska a patří také k velmi poklidným plážím ostrova. Pláž je velice prostorná, v její hlavní části mohou návštěvníci využít lehátka se slunečníky i nabídku zdejších plážových taveren.

Pláž od letoviska odděluje hlavní silnice, kterou je potřeba přejít. Vzhledem k tomu, že doprava je v této části ostrova už menší a že pláž neleží těsně u silnice, je tu dopravní ruch minimální.

Povrch pláže tvoří především malinké oblázky až kamínky, v některých částech můžeme hovořit i o písčito-oblázkové pláži. Vzhledem k místům s ostřejšími kamínky, doporučujeme boty do vody. Pláž omývá průzračně čisté a teplé moře a samotná pláž byla už i několikrát oceněna modrou vlajkou EU.

Jednou za čas ale pláž Gennadi ožívá, a to, když sem přijedou oblíbení DJ a prostornou pláž využijí pro divokou taneční párty.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kiotari, Pláž Kokkinogia, Pláž Lachania, Pláž Salamina

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám