Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Fanes - ostrov Rhodos

Fanes

Dlouhá, prostorná pláž Fanes leží u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 26 km jihozápadně od hlavního města. Pláž je známá především mezi kite-surfaři.

Rhodos, Fanes na mapě Google maps

Pláž Fanes tvoří součást stejnojmenného přímořského letoviska Fanes, které se nachází u severozápadního pobřeží ostrova Rhodos, mezi dalšími přímořskými středisky Kalavarda a Soroni.

Fanes je velmi prostorná pláž, zhruba 400 m dlouhá a pokrytá převážně hrubším pískem, místy i s příměsí oblázků. U vstupu do moře je už jen krásně jemný písek, který pokračuje dál i po mořském dně. Vstup do vody je v této oblasti pozvolný.

Součástí pláže je také malý rybářský přístav (Fanes je bývalou rybářskou vesnicí), kde své loďky kotví i místní rybáři, a návštěvníci zdejších taveren si tak mohou pochutnat na opravdu čerstvých mořských úlovcích. Pláž lemují vzrostlé tamaryšky, poskytující v létě tolik žádaný stín.

Pláž Fanes disponuje základním turistickým zázemím v podobě výborné taverny přímo u pláže, u které jsou umístěny i toalety a sprcha. Lze si tu také zapůjčit lehátka a slunečníky.

Pláž Fanes leží v klidné oblasti ostrova Rhodos, žádné přeplnění turisty se tak nekoná ani v hlavní turistické sezoně. Zdejší návštěvníci jsou z většiny úzce zaměřená skupina kite-surfařů a wind-surfařů, kterým je naprosto přizpůsobená i samotná pláž. Funguje tu surfařská škola Meltemi KiteClub, té se platí poplatek za využití pláže a zajištění bezpečnost surfařů (je tu např. záchranný člun). Škola kite-surfingu zapůjčuje také potřebné vybavení a v rámci školy lze i absolvovat kurz pro začátečníky.

Západní pobřeží ostrova Rhodos je obecně více větrné a konkrétně pláž Fanes vytváří pro kite-surfing a wind-surfing ideální podmínky, protože tu fouká téměř celý den, vstup do vody je pozvolný a pláž hodně otevřená. Obdobně je surfaři vyhledávaná také nedaleká pláž Kalavarda, která leží cca 4 km směrem na jih a tvoří součást stejnojmenného letoviska Kalavarda. Jako „ráj surfařů“ na ostrově Rhodos je poté označována pláž Prasonisi, umístěná až na samém jižním cípu ostrova.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anemomilos (Anemomylos), Pláž Kalavarda, Pláž Soroni

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám