Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Glystra - ostrov Rhodos

Glystra

Menší, příjemná písečná pláž Glystra leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 53 km jižně od hlavního města. Pláž je vyhlášená zejména svojí křišťálově čistou vodou.

Rhodos, Glystra na mapě Google maps

Pláž Glystra se nachází mezi letovisky Lardos a Kiotari, u hlavní silnice spojující oblíbené turistické středisko Lindos s jihem ostrova. Významné archeologické naleziště Lindos (zapsané na seznamu historických památek UNESCO) je odtud vzdáleno zhruba 13 km.

Pláž Glystra se rozprostírá v malé zátoce, je spíše menší (měří asi 200 m) a pokrytá úžasně jemným, zlatavým pískem, který pozvolna pokračuje dál i po mořském dně. Moře je v zátoce průzračně čisté, a pokud máte brýle do vody, můžete zde pozorovat i hejna malých rybek. Návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky k pronájmu, malá taverna a bezplatné parkoviště.

Glystra patří spíše mezi klidné pláže, i když v hlavní turistické sezoně se může stát, že když sem dorazíte až po poledni, nebudou už volná lehátka. Část pláže je však ponechána volná a návštěvníci si tu mohou lehnout kamkoliv. Díky vyhřátému a jemnému písku to není problém. Na procházky po okolí to ale moc není, protože za pláží je už jen silnice a jinak divoká příroda.

Pláž Glystra je oblíbená zejména mezi rodinami s malými dětmi, protože kombinace jemného písku, pozvolného vstupu do vody a klidného moře je pro malé děti naprosto ideální. Pouze uprostřed pláže je část, kde při vstupu do moře leží kameny (a to i větší a ostré) a sem byste měli chodit pouze v botách do vody.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Katsouni, Pláž Lardos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám