Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Ialyssos (Ialissos)

Pláž Ialyssos (Ialissos) - ostrov Rhodos

Ialyssos (Ialissos)

Dlouhá oblázková pláž Ialyssos leží v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 7 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Ialyssos (Ialissos) na mapě Google maps

Pláž Ialyssos tvoří součást stejnojmenného turistického letoviska Ialyssos (Trianta), které patří mezi nejoblíbenější prázdninová střediska na západním pobřeží ostrova Rhodos. Letovisko Ialyssos je poměrně velké a živé a nacházejí se tu jak moderní hotelové resorty (většina v blízkosti pobřeží), tak klidnější oblast s jednotlivými vilkami a zahradami. Části pláže Ialyssos jsou soukromé (hotelové).

Pláž Ialyssos se rozprostírá na návětrné straně ostrova a moře je zde divočejší, což přitahuje především milovníky windsurfingu a kitesurfingu. Pouze dopoledne zde bývá klidnější, od poledne tu začíná foukat vítr a zvedají se větší vlny. Vybavení pláže i povětrnostní podmínky jsou dokonce natolik dobré, že se tu každoročně koná několik řeckých i evropských mistrovství ve windsurfingu. Na pláži funguje několik surfařských škol, které zapůjčují potřebné vybavení a nabízejí lekce pro začátečníky.

Pláž ve středisku Ialyssos je oblázková, rovná a dlouhá, táhne se prakticky po celé délce pobřeží mezi sousedními plážemi Kremasti a Ixia. Patří mezi organizované pláže s velmi kvalitním zázemím pro turisty, návštěvníci tu mohou využít množství plážových taveren a barů, obchůdků, lehátek a slunečníků i sociálního zařízení. V těchto místech bývá ale pláž v létě také často přelidněná. Některé části pláže jsou soukromé a patří k přilehlým hotelovým resortům.

Moře je v této oblasti krásně čisté. U vstupu do vody převažují oblázky a kamínky (doporučujeme boty do vody) a mořské dno poté klesá prudce dolů, pláž proto není příliš vhodná pro děti a starší turisty. V letní sezoně může být rušivým prvkem i hluk z nedalekého letiště.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Ixia, Pláž Kremasti, Pláž Kritika

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám