Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kremasti - ostrov Rhodos

Kremasti

Dlouhá, organizovaná písčito-oblázková pláž Kremasti leží v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 10 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Kremasti na mapě Google maps

Pláž Kremasti tvoří součást stejnojmenného prázdninového letoviska Kremasti, které se nachází v těsné blízkosti mezinárodního letiště Diagoras a jen cca 10 km od hlavního města Rhodos. Mezi hlavní výhody letoviska a pláže patří dobré turistické zázemí, blízkost letiště a hlavního města, ale zároveň klidné prostředí a nepřeplněná pláž.

Pláž Kremasti se rozprostírá na návětrné straně ostrova a moře je zde divočejší, což přitahuje milovníky různých vodních adrenalinových sportů, zejména wind-surfingu. Na pláži funguje také škola wind-surfingu a kite-surfingu, ale vyzkoušet si tu můžete i jiné vodní sporty.

Na široké písčito-oblázkové pláži je návštěvníkům k dispozici také několik příjemných taveren a plážových barů, včetně lehátek a slunečníků. Zázemí je tu tak připraveno i pro ty, kteří dávají přednost spíše odpočinku a čtení.

Moře je v této oblasti krásně čisté. U vstupu do vody převažují oblázky a mořské dno poté klesá prudce dolů, pláž proto není příliš vhodná pro děti a starší turisty. V letní sezoně může být rušivým prvkem i hluk z blízkého letiště.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Ialyssos (Ialissos), Pláž Ixia, Pláž Paradisi (Paradeisi)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám