Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kalavarda - ostrov Rhodos

Prostorná, písčito-oblázková pláž Kalavarda leží v severozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 30 km jihozápadně od hlavního města. Pláž je oblíbená mezi milovníky kite-surfingu a wind-surfingu.

Rhodos, Kalavarda na mapě Google maps

Pláž Kalavarda Beach je písčito-oblázková a je známá především mezi milovníky kite-surfingu a wind-surfingu. Na pláži funguje škola Kite Kalavarda, které se platí poplatek za využití pláže a zajištění bezpečnost surfařů (je tu např. záchranný člun). Škola kite-surfingu zapůjčuje také potřebné vybavení a lze tu i absolvovat kurz pro začátečníky.

Kalavarda Beach je poměrně rozlehlá pláž, bez turistického vybavení v podobě lehátek, slunečníků apod. S tím, jak si ale pláž získala mezi sportovci oblibu, tak tu také začaly růst malé plážové taverny, na pláži jsou k dispozici sprchy a dnes se dá sehnat i ubytování v soukromých apartmánech hned v její blízkosti.

Velká část pláže určená pro vodní sporty se nachází nalevo od kamenného mola. Naopak na pravé straně mola je závětrná strana vhodná pro plavce. Z pláže je i krásný výhled na západ slunce.

Pláž Kalavarda Beach tvoří součást přímořského letoviska Kalavarda. V blízkosti leží další dvě pěkné, písčito-oblázkové pláže Kamiros a Anemomilos. Zatímco Kamiros je příjemná, organizovaná pláž s výbornými tavernami, pláž Anemomilos je přírodní pláž, bez turistických služeb.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anemomilos (Anemomylos), Pláž Fanes, Pláž Kamiros

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám