Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Kalathos - ostrov Rhodos

Letovisko Kalathos se nachází na východní straně ostrova ve vzdálenosti přibližně 45 km od hlavního města Rhodos a letiště. Jedná se o menší letovisko, ve skutečnosti o jeden obrovský a luxusní hotelový komplex ležící na mořském pobřeží. Letovisko získalo svůj název podle malé vesničky vzdálené asi 1 km od moře směrem do vnitrozemí, které si však žije svým tradičním a klidným životem.

Rhodos, Kalathos na mapě Google maps

Pláž Kalathos

Písek a malé oblázky, kam jen oko dohlédne... taková je pláž v letovisku Kalathos. Pláž se táhne kolem pobřeží v délce asi 4 km a je poměrně klidná i v čase největšího turistického ruchu. Některé části pláže jsou provozovány komerčně, ale najdete zde i místa, která jsou volná a zdarma.

Křišťálově čistá voda a pozvolný vstup do moře jsou také vhodné pro rodiny s dětmi. 

Zázemí letoviska Kalathos

Jak je již zmíněno v úvodu, Kalathos je umělým letoviskem vytvořeným kolem hotelového komplexu, který turistům nabízí ubytování jak hotelového typu, tak např. i v apartmánech poskytujících více soukromí, řada z nich má i vlastní bazén. Hotelové zázemí je opravdu vynikající, návštěvníci si mohou vybírat z rozmanitých služeb – samozřejmostí je několik bazénů, tenisový kurt, hřiště pro basketbal či minigolf, animační programy pro děti, několik restaurací nabízejících i tradiční řecké pokrmy, taverny s živou hudbou atd. V letovisku se nachází také obchůdek, ve kterém koupíte základní sortiment potravin.

Zhruba 4 km na jih leží známé a oblíbené letovisko Lindos, kde je různých obchodů a služeb už podstatně větší množství.

Pro koho je středisko vhodné?

Letovisko Kalathos bychom doporučili spíše klidnějším a romantičtějším povahám, pro které je zdejší prostředí jako stvořené. Ať už ulice plné zeleně, nebo jedna z nejdelších a neklidnějších pláží na ostrově, to vše vybízí k nekonečným procházkám. Na druhou stranu, i když zatoužíte po rušnějším nočním životě, Lindos je jen pár kilometrů daleko. Letovisko Kalathos je celkově svojí polohou vhodné jako výchozí bod pro cestování a objevování krás ostrova Rhodos.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Haraki, Lardos, Lindos, Massari, Pefki (Pefkos), Pilonas (Pylona)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám