Letoviska ostrova Rhodos

Kalathos - ostrov Rhodos

Kalathos

Malé přímořské letovisko Kalathos leží na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, přibližně 45 km jihozápadně od hlavního města Rhodos. Letovisko tvoří de facto jeden rozlehlý a moderně vybavený hotelový komplex.

Rhodos, Kalathos na mapě Google maps

Původní vesnička Kalathos vs. turistické letovisko Kalathos

Turistické středisko získalo svůj název podle malé vesničky Kalathos, která je vzdálená asi 1 km od moře směrem do vnitrozemí a cestovním ruchem na pobřeží příliš zasažena není. Vydáte-li se sem na procházku, zjistíte, že místní si opravdu žijí dál svým tradičním a klidným životem, tu a tam se objeví malý rodinný penzion, pokoj k pronájmu nebo taverna.

Hlavní ruch se odehrává na pobřeží a zakoupíte-li si zájezd do letoviska Kalathos, míříte s největší pravděpodobností do obrovského a luxusního hotelového resortu, který stojí přímo u pláže. Ubytovat se tu lze jak v klasických hotelových pokojích, tak i v apartmánech poskytujících více soukromí, řada z nich má i vlastní bazén. Hotelové zázemí je opravdu vynikající, návštěvníci si mohou vybírat z rozmanitých služeb a v letovisku se nachází také obchůdek se základním sortimentem potravin. Více turistických služeb nabízí poté blízké letovisko Lindos.

V posledních letech se začaly budovat i nové menší vilky na okraji letoviska, od kterých je tedy pěší vzdálenost k moři již delší, ale mívají vlastní zázemí včetně bazénů.

Pláž Kalathos

Součástí letoviska je krásná, převážně oblázková až písčito-oblázková pláž Kalathos. Pláž se táhne kolem pobřeží v délce asi 4 km a je poměrně klidná i v čase největšího turistického ruchu. Některé části pláže jsou provozovány komerčně, ale najdete tu i části přirozené, tiché až téměř opuštěné. Křišťálově čistá voda a pozvolný vstup do moře jsou také vhodné pro rodiny s dětmi.

Kalathos - tipy na výlety a blízké okolí

Městečko Lindos odtud leží jen asi 4 km směrem na jih a určitě stojí za návštěvu. U pobřeží se rozkládá turistická část městečka, rekreační letovisko Lindos se spoustou hotelů, restaurací a krásnou pláží Vlicha. Vnitrozemskou část města tvoří původní, starobylá vesnička Lindos, které se díky její unikátní architektuře přezdívá „bílé městečko Lindos“. Jednotlivé domečky jsou vystavěny na úpatí kopce a nad nimi se vypíná starověká akropole s chrámem Athény Lindské a helénskými sloupy. Ze starých hradeb lze dole pod sebou spatřit krásnou malou zátoku sv. Pavla, kde mohou návštěvníci svůj výlet za krásami městečka Lindos zakončit.

Milovníkům historických památek a zajímavých staveb obecně můžeme jako tip na blízký výlet doporučit např. i klášter Moni Thari, který patří k nejvýznamnějším církevním památkám ostrova, je dobře zachovalý a nachází se v příjemném prostředí piniového lesa. Méně zachovalé jsou pozůstatky nedalekého středověkého hradu Asklipio, ale jeho mohutné hradby se tu vypínají ještě dnes.

Obecně je z hlediska své polohy letovisko Kalathos velmi vhodné jako výchozí bod pro cestování po celém ostrově Rhodos, protože leží zhruba uprostřed délky východního pobřeží a v blízkosti hlavní silnice spojující sever a jih ostrova. Do hlavního města Rhodos dojedete do hodinky.

Pro koho je středisko Kalathos vhodné?

Letovisko Kalathos bychom doporučili spíše těm, kteří si chtějí během své dovolené především odpočinout a využít k tomu rozmanité a kvalitní služby zdejšího hotelového komplexu. Vyhovovat toto místo bude i klidnějším a romantičtějším povahám, pro které je zdejší prostředí jako stvořené. Ať už jsou to ulice plné zeleně nebo jedna z nejdelších a nejklidnějších pláží na ostrově.

Na druhou stranu, i když zatoužíte po větších nákupech a rušnějším nočním životě, Lindos je jen pár kilometrů daleko a celkově odtud budete mít ostrov Rhodos jako na dlani.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Haraki, Lardos, Lindos, Massari, Pilonas (Pylona)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám