Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Katsouni - ostrov Rhodos

Katsouni

Poklidná, organizovaná písčito-oblázková pláž Katsouni leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 55 km jižně od hlavního města.

Rhodos, Katsouni na mapě Google maps

Pláž Katsouni se rozkládá na délce zhruba 1 km a je známá především pro své mělké moře a krásnou okolní krajinu. Zejména k večeru pláž láká i umělce a fotografy, protože paprsky zapadajícího slunce nádherně osvětlují písek a kamínky na pláži a v okolní přírodě vytvářejí zajímavé scenerie.

Povrch pláže tvoří převážně směs písku a oblázků, i když zde najdeme jak místa čistě písčitá, tak i s většími oblázky. Pláž Katsouni je vybavena lehátky a slunečníky, ale od ostatních turistických míst ostrova je trochu izolovaná, proto patří spíše k těm klidnějším. Často tu tak uvidíte rodiny s dětmi, které ocení právě prostornost pláže a pozvolný vstup do vody.

Nejbližším letoviskem je asi 3 km vzdálené přímořské středisko Lardos a na pláž se lze dostat odbočkou ze silnice vedoucí z vesnice Lardos dolů na jih směrem na Kiotari.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Glystra, Pláž Kokkinogia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám